×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Удължителният закон за бюджета вече е в сила, публикуваха го в Държавен вестник
  • Иран забрани на спортните си отбори да пътуват за враждебни страни
  • Близо 90 души са починали от грип в Румъния през зимата
  • Тръмп удължава ултиматума към Иран относно Ормузкия проток до 6 април
  • Световната банка ще осигури финансова помощ за страните, засегнати от войната в Близкия изток
  • Обрат с времето до часове. Порои и гръмотевици връхлитат половин България, жълт код в 16 области
  • Ресторантьори и хотелиери настояват за 9% ДДС и държавна подкрепа за сектора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

България падна от Уелс заради гол в самия край на мача


15 Октомври 2020, Четвъртък, 07:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Затъването на българския национален отбор продължава с пълна сила

България загуби с 0:1 от Уелс в среща от Група 4 на Лига В в турнира Лига на нациите. Гола отбеляза резервата Джонатан Уилямс в 85-ата минута. Така нашият отбор остава на последно място в класирането само с една точка. Мачът се разви по познат сценарий - преди месец "трикольорите" паднаха в Кардиф с 0:1 след попадение в добавеното време на двубоя, предава gong.bg.

Затъването на българския национален отбор продължава с пълна сила - "лъвовете" вече имат шест загуби в изиграните 8 мача под  ръководството на Георги Дерменджиев.

Срещата малко неочаквано започна с по-активна игра на гостите, но до сериозни опасности пред нашата врата не се стигна в първите минути. Положението за Уелс дойде в 6-ата минута след центриране от фаул, но Недялков се намеси добре и изби с глава в ъглов удар. Последаваха два поредни корнера, при които Джо Родон създаде доста главоболия на българската защита, която в крайна сметка се справи.
 
В 9-ата минута "драконите" отново стигнаха до два поредни корнера, които малобройните фенове на Националния стадион проследиха със свити сърца, но този път нашите действаха по-уверено.
 
"Лъвовете" внесоха напрежение в наказателоно поле на Уелс в 12-ата минута, но центриране към Краев бе избито уверено от Уейн Хенеси.
 
Отлична възможност се откри пред гостите в 19-ата минута, когато Кристиян Малинов събори пред наказателното поле Даниел Джеймс, но от прекия свободен удар Хари Уилсън стреля над вратата.
 
Отново Уилсън бе намерен с чудесен пас в наказателното поле на България, но в опита си да овладее топката, игра с ръка и това не остана скрито за рефера Агаев.
 
Едва в 33-ата минута "трикольорите" успяха да спечелят първия си ъглов удар в мача, но центрирането на Йомов бе уловено с лекота от опитния вратар Хенеси.
 
Две минути преди почивката индивидуален пробив на Георги Йомов бе спрян с цената на нарушение от Итън Ампаду, но центрирането на Десподов от прекия свободен удар бе много разочароващо.
 
На почивката нашият селекционер Георги Дерменджиев направи една смяна - на мястото на Кристиян Малинов в игра се появи Александър Цветков. 
 
Първата възможност през втората част се откри за гостите. Добра атака по дясното крило бе завършена от Тайлър Робъртс с находчиво центриране по земя към Норингтън-Дейвис, но той шутира високо над вратата.
 
Пет минути след почивката зрителите видяха и искри на терена. До тях се стигна след грубо нарушение на Хари Уилсън срещу Сисиньо, който се свлече на тревата. Този фаул вдигна адреналина на играчите и от двата отбора, но реферът бързо ги успокои с два жълти картона за "драконите".
 
Николай Михайлов се прояви в 53-ата минута, когато изби удар на Хари Уилсън от пряк свободен удар и посъбуди скучаещите фенове на трибуните. 
 
"Лъвовете" организираха най-опасната си атака в 54-ата минута, когато Божидар Краев остана под топката след остро центриране на Десподов от левия фланг.
 
Резервата Раби Матондо бе близо до откриване на резултата в 60-ата минута, след като се разходи между Терзиев и Сисиньо, но ударът му премина покрай българската врата.
 
Три минути по-късно и двата отбора пропуснаха да отбележат. Първо Краев се прояви като егоист и вместо да подаде към свободния Карабельов, шутира от неудобна позиция. В ответната контраатака Норингтън-Дейвис пусна добър пас къв Матондо, но футболистът на Шалке 04 не се ориентира и топката бе изчистена.
 
Най-големият пропуск от началото на мача направи Раби Матондо в 74-ата минута. Той получи перфектно центриране по земя от Тайлър Робъртс отдясно, но ударът му от движение не намери очертанията на вратата на Михайлов.
 
Нелепа контузия получи вратарят на Уелс Уейн Хенеси в 77-ата минута и бе заменен от Адам Дейвис. Титулярният страж разтегна в опита си да достигне топката на аулинията. 
 
Пет минути преди края "драконите" нанесоха смъртоносен удар. Нико Уилямс проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където резервата Джонатан Уилямс изпревари Терзиев и майсторски прати топката в мрежата на Михайлов за 0:1.
 
Голът секна устрема на нашите и до края те не успяха да затруднят резервния вратар на Уелс Дейвис.
 


В категории: Спорт


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 27/03/2026, Петък 18:20 1
Флагман.БГ БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите 27/03/2026, Петък 17:40 0
3
Коментара по темата
3.
Попай Моряка
15.10.2020 22:00:40
0
2
Драги български футболисти вие сте големи щастливци защото не живеете в Северна Корея. Защото другаря Ким нали се сещате ? Жипките в полза на народа , татуировките със шкурката ,...и в корейското ТКЗС
2.
Тошко Африкански
15.10.2020 21:07:10
1
1
Виновен е съдията ! Трябваше да свири края на мача докато резултата беше още равен. ХА ХА ХА
1.
Луков
15.10.2020 14:29:27
0
1
Трябва им Ивайло Дражев, той ще ги оправи, създавайки алтернативен национален отбор под името " България-Мангалия".
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина  Крадци за малко за провалят спектакъла, откраднали й музикалния инструмент, украсен с камъни „Сваровски“ и се наложило да й носят друг от Рим Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Пост на Силвена Роу разпали спор за цените на храните и стандарта на живот БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите Спрямо януари 2026 г. средният лихвен процент по кредитите за потребление се понижава с 0.56 пр. п. до 8.49% Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ако имате възможност да се включите в кампанията на община Бургас, чакам ви утре, в 9:15 ч. пред кметството на Българово, написа кметът Димитър Николов На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво Кандидатите трябва да посетят социалната дирекция по настоящ, а не по постоянен адрес Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Край на бизнеса от фейсбук групи с високи надценки, вече всеки ще може да поръча онлайн или да пазарува от физическия магазин Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 България ще засили рекламата в следващите два месеца и в традиционни пазари като Великобритания, Германия, Полша и Чехия. Към тях ще бъдат добавени Италия и Испания Маргарита от Хелс Китчън спи с куртката, с която после сервира на ВИП гостите Маргарита от Хелс Китчън спи с куртката, с която после сервира на ВИП гостите Тя се събуди и с това облекло без капка притеснение започва да готви Бургас отново събра бизнеса от България, Турция и Румъния на международен икономически форум Бургас отново събра бизнеса от България, Турция и Румъния на международен икономически форум В своето изказване Димитър Николов акцентира върху значението на членството на България в Шенген като стратегическа възможност за улесняване на движението на стоки и капитали 10 навика, с които да предпазиш парите и документите си от кражби 10 навика, с които да предпазиш парите и документите си от кражби Кражбите на пари и документи най-често стават в момент на разсейване. Тези 10 навика ти помагат да намалиш риска, да пазиш картите и личните си данни и да реагираш бързо при проблем.
Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Виетнам временно премахна екологичния данък върху горивата 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа Жертвите са момче на 3 години, момиче на 2 и 7-месечно бебе. Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Опитният специалист заменя Герхард Щрубер, който беше освободен след серия от шест поредни мача без победа При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас В рамките на майсторския клас осем млади флейтисти преминаха интензивна подготовка под ръководството на проф. Айля Улудере Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири След земетресението край Кариес са отчетени нови трусове, а монаси и поклонници описват силен тътен и пукнатини по стари сгради Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване 25-годишната Ноелия бе превърната в инвалид в лечебно заведение, пълно с араби, където държавата уж трябваше да я пази  Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Европа няма да се счупи от това, което се случва в Ормузкия проток, но е неприятно, коментира той Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Програмата на „Прогресивна България“ е клонинг на тази на ПП-ДБ Виц на деня Виц на деня - Искате ли да правим с*кс?
- Но аз съм омъжена!
- Добре, тогава ми направете скандал и после ще се сдобрим със с*кс...
Виц на деня Виц на деня Карат се две съседки:
- Приличаш на крава, ма!
- Ти па даже и на крава не приличаш...
- Кой, аз ли не приличам, ма!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори