×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Коя е наркобаронесата Гриселда Бланко, вдъхновила Холивуд


14 Октомври 2020, Сряда, 20:50 ч.
Автор: Флагман.Бг

Вижте историята на Кралицата на кокаина

Тя не е родена под щастлива звезда и израства на улицата. Крадейки и проституирайки от дете, с годините тя се превръща в безпощадна убийца, която има доверие само на себе си. Благодарение на своя характер, тя успява да се измъкне от мизерията и създава империя. Ставайки най-кръвожадният наркобос в Маями, тя се превръща в Кралицата на кокаина и кръстница на много мафиоти. Богатството ѝ е несметно, но си има цена...

Коя е Гриселда Бланко?

Цялото ѝ име е Гриселда Бланко Рестрепо. Родена е на 15 февруари 1943 г. в Картахена, Колумбия. Баща ѝ я изоставя още като бебе и майка ѝ, Ана Лучия, трябва да я отгледа сама. Когато е на 3 години, двете се преместват в Меделин, Колумбия, за да търсят по-добър живот.

Улицата я влече от малка

Още на шест години Гриселда се сблъсква с несправедливостта. Майка ѝ, която пие и сменя половинките си често, за да не гладува, приютява в дома си поредния мъж. Той изнасилва системно момичето, което се оплаква още в началото, но никой не му обръща внимание. Именно тази травма я прави безскрупулна като дете и безмилостна като възрастен – нещо, което помага изключително много в престъпния свят. Бланко решава да зареже майка си и да заживее сама, когато е 9-годишна. Тя не желае да вижда повече своя насилник, а да раздава насилие и сформира своята първа престъпна група. Заедно с деца на нейната възраст извършва дребни кражби, които ѝ се отдават. Тя бързо става техен тартор, като постепенно разпределя териториите в Меделин. В желанието си да бъде независима и да печели повече пари за себе си, Гриселда проституира също като майка си, но амбициите ѝ за пари се простирали доста по-далеч, пише Tialoto.bg

Първото отвличане – на 11 години

Докато деца като Гриселда си играели с куклите, тя държала пистолет и брояла пари. Крадейки от малка, колумбийската бандитка бързо създала връзки в тези среди и с приятелите си копаела дупки за жертвите на мафиотите. Разбирайки за първите отвличания на известни личности, тя се амбицира да направи нещо подобно. Не след дълго организира отвличането на 6-годишно дете на заможни родители, от които иска откуп. Когато жертвата се опитва да избяга, Бланко я застрелва в главата. По-късно откриват трупа, но така и не се разбира кой е убиецът, твърдят близки до семейството. Като тийнейджърка Бланко продължава да се занимава с проституция, като постепенно създава собствена мрежа от красиви момичета, с които работи само с отбрани клиенти. Ограбва ги и ги убива по свое усмотрение. Междувременно започва да търгува с наркотици, като продължава с кражбите, които стават все по-големи. На 20-годишна възраст тя се запознава с бъдещия си съпруг – Карлос Трухийо, по прякор Сехас. Той я научава на тънкостите на наркотрафика, а тя му ражда трима сина. Но в един момент любовта им става пречка за амбициите на безскрупулната жена и се предполага, че тя е поръчала убийството му.

Кралицата на кокаина

В средата на 70-те Бланко емигрира в САЩ и продължава бизнеса си там. Тя създава първия канал за трафик на наркотици от Колумбия до Маями, зад който стои стройна организация. За нея ѝ помага вторият ѝ съпруг – Алберто Браво, който също има тъмно минало. За похватите, които Гриселда използва в работата си, се носят легенди. Тя застрелвала всеки, който не харесва или се изпречи на пътя ѝ. Психолозите я описват като „чудовище – социопат“, което поръчва на хората си да убиват без причина, а след това да ѝ носят трофей – ухо, пръст или нещо друго, отрязано от тялото на жертвата. „Тя убиваше всеки, който я ядоса, било то заради дълг или провалена доставка, или пък защото просто не харесва начина, по който я гледа,“ коментира американският заместник-прокурор Стивън Шлезингер след задържането ѝ години по-късно. Предполага се, че колумбийката е първата, използвала наемни убийци, които да стрелят от мотоциклети и така да бягат по-лесно от мястото на престъплението. За нея жените са били по-добри наркомулета, защото привличат по-малко вниманието на полицията. Ето защо тя създава специално бельо, в джобовете на което могат да се укриват големи количества кокаин.

Средата на 70-те и началото на 80-те са най-добрият период на безпощадната наркобаронеса. Чрез своята мрежа тя печели множество връзки в САЩ и стига до печалба от 80 000 000 щатски долара само за месец, с което си получава прозвището „Кралицата на кокаина“. Предполага се, че тя е създала Пабло Ескобар, който много я уважавал и се отчитал само на нея.

Черната вдовица

Тънейки в пари и лукс, Гриселда често употребява кокаин, който е от най-добро качество – нещо, което по онова време малко хора могат да си позволят. Постепенно тя се пристрастява към него и развива параноя. В един момент си внушавала, че непрекъснато я следят. Купува си частен самолет, който винаги да бъде готов за излитане, ако се наложи да бяга от органите на реда. През 1975 г., след като получава информация, че се готвят да я задържат, тя бяга в Колумбия с мъжа си. Тогава вече му няма доверие и подозира, че ѝ изневерява и я краде. След като убива първия си съпруг, Бланко не се поколебава да направи същото и с втория. Според сведенията, двамата се срещат на паркинг, за да разговарят за брака си. Преди да умре, той я прострелва в стомаха, но тя оживява. Гриселда била толкова ревнива, че отнела живота на няколко проститутки, за които се съмнявала, че са спали с мъжа ѝ. Освен това, когато най-малкият ѝ син бил зарязан от своята приятелка, тя веднага наредила да я ликвидират. Освен за най-добрите наркотици, Бланко давала луди пари за маркови автомобили и лъскави бижута. Предполага се, че в богатата ѝ колекция има екземпляри, които преди това са били собственост на първата дама на Аржентина – Ева Перон.

През 1978 г. Гриселда се омъжва за Дарио Сепулведа. Той е баща на най-малкия ѝ син – Майкъл Корлеоне Бланко, като се мести да живее с нея в имението ѝ в Маями. Там наркотрафикантката, която имала и бисексуални наклонности, организирала множество оргии. Бракът им обаче трае до 1983 г., когато мъжът се опитва да отвлече сина им и бива застрелян в колата си, докато детето стои до него. Заради начина, по който Гриселда се отървавала от съпрузите си, тя се сдобива с още един прякор – Черната вдовица.

 


В категории: Лайфстайл


2
Коментара
Флагман.БГ Ще се спука ли AI балонът скоро Ще се спука ли AI балонът скоро 30/07/2026, Четвъртък 13:32 1
2
Коментара по темата
2.
Д-Р ЖИВАГО
15.10.2020 11:22:49
1
4
Диаманта заровен в калта си остава диамант.....
Боклука дори издигнат до небесата, си остава боклук (измет).....
1.
Вдъхновила холивуд
15.10.2020 05:16:06
1
9
Дегенерати се възхищават от дегенерати
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно Полиция и Гранична претърсват Бургаско: Издирват Симона Пейчева, която държи ключа към последните часове на Загатото Полиция и Гранична претърсват Бургаско: Издирват Симона Пейчева, която държи ключа към последните часове на Загатото Днес всички районни управления на МВР на територията на Бургаска област, са включени в издирването гимнастичката, за която се предполага, че или е в този район, или ще се опита да премине през границата Ще се спука ли AI балонът скоро Ще се спука ли AI балонът скоро Кредитният пазар вече не приема безусловно разказа, че всяка инвестиция в изкуствен интелект неизбежно ще се изплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно 40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий 40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий Промяната ще засегне отпуските, класа и част от обезщетенията, но не въвежда ново орязване на пенсионния стаж - той и сега се отчита пропорционално Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август Годишната винетка се предвижда да поскъпне до 64,50 евро, но към 30 юли новата тарифа все още не е публикувана като окончателно приет акт Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек Актьорът обяви в подкаст, че разводът му със спортната журналистка Цвета Гагарова е официален и раздялата е преминала без конфликти Акция на Министерството на туризма, проверяват три туристически обекта в Равда Акция на Министерството на туризма, проверяват три туристически обекта в Равда Инспекторите влязоха в хотел с 17 деца, провериха стаите, кухнята и документацията Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос  Почти всички камиони от Турция и Северна Македония ще бъдат проверявани, а мобилни екипи тръгват по границите с Гърция и Румъния Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици Сърдечноболен пътник се страхува, че може да припадне, докато железницата обещава старите композиции постепенно да бъдат спрени
Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев  Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Силният вятър разпалва няколко огнища в туристическите райони, стотици жители са изведени на безопасно място Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Близо половината гърци няма да пътуват това лято, а високите цени на нощувките, фериботите, горивото и храната ги принуждават да съкращават ваканциите си 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Няма жертви, никой не е поел отговорност, а египетските власти още не потвърждават официално причината за експлозията Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори