Правят учебен корпус в пандиза за 370 000 лв.
Фирмата изпълнител има 18 месеца, за да реновира стар производствен цех за обучение на престъпниците
Заместник-министърът на правосъдието проф. Николай Проданов и началници от Главна дирекция „Изпълнения на наказанията” присъстваха днес на откриването на строителни дейности по изграждане на център за обучение на лишени от свобода в затвора в Пазарджик. Предвижда се в рамките на 18 месеца съществуващият стар производствен цех в затвора да бъде преустроен в обучителен център. Планира се обучението да бъде част от социалната дейност за подготовка на лишените от свобода в процеса на адаптиране и включване в обществото след освобождаването им.
За целта са отпуснати близо 370 000 лева. Обществената поръчка е спечелена от фирма „Бояр” ЕООД, твърди Лупа. Обектът е част от проект „Осигуряване на сигурна и безопасна материална среда в затворите и арестите“ по Програмна област 19 „Корекционни услуги и предварително задържане“ на Програма „Правосъдие“ на Норвежкия финансов механизъм 2014-2021.
На събитието присъстваха още главният директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ главен комисар Ивайло Йорданов, началникът на затвора-Пазарджик старши комисар Веселин Коцев, представители на екипа за управление на Програмата в Министерството на правосъдието, както и представители на фирмата-изпълнител.
"Свалям шапка на Наско Сираков"
Предстоят 3 почивни дни, заедно с децата - 3 идеи и то без екрани
Бургас се превръща в жива арт галерия с проекта „Движение в цвят"
Внимание: Светофарът на кръстовище в кв. „Ветрен“ ще бъде изключен на 29 април
Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест
Начин да преодолеете следобедната депресия или сутрешната криза
В ход е делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
Светът започва оттук: Ден на отворените врати в СУ "Св. св. Кирил и Методий"
Прокуратурата е сезирана за грабежа на ДаллБогг: Започва работа
Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция
76-годишна общинска съветничка изби рибата със секси фотошоп
