×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Нов удар на САЩ по наркотрафика в Тихия океан с двама убити
  • Превръщането на женската уязвимост в порнографско съдържание показва сериозни пропуски в контрола
  • 20 г. след последния български зимен медал: 20 спортисти в опит да променят историята
  • Интензивен трафик за товарни автомобили на Капитан Андреево"
  • Бурята "Леонардо" взе жертва в Испания
  • Тръмп и Путин се споразумяха да възстановят „червения телефон“ на високо военно ниво
  • Индустрията в колапс, уволняват хиляди хора
  • Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
  • Смърт след забележка за висока скорост: Mъж почина след побой, обвиняемият е под домашен арест
  • Днес през 1878 г. е свободен град Бургас от османско владичество и е учредена първата българска градска община
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как Банско ще спаси зимния сезон - всяка пета нощувка ще е безплатна


14 Октомври 2020, Сряда, 12:16 ч.
Автор: Флагман.бг

Хотелиери привличат туристи и с по-високо качество на услугите

 

Готови сме да предложим всяка пета нощувка през предстоящия зимен сезон в Банско да бъде безплатна. Това съобщи председателят на Съюза на туристическия бизнес в ски курорта и зам.-председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Малин Бистрин, цитиран от вестник Монитор.

Хотелиери привличат туристи и с по-високо качество на услугите. По думите му нашенците прекарват средно между 3 и 4 нощувки в ски курортите ни. Продължителността на престоя на чужденците пък зависи от отдалечеността на страната, от която пристигат. Докато тези от по-близки дестинации идват в България за уикенд туризъм, гостите от далечни страни прекарват между 5 и 7 нощувки у нас.

„Факт е, че има огромен интерес към курорта, в момента в Банско има израелски туристи“, коментира той.

Относно твърденията, че именно гостите от Израел ще напълнят хотелите през идната зима, зам.-председателят на БХРА поясни, че за момента резервациите са само на хартия, плащания не са правени. Заради това повечето места за настаняване предлагат опцията за заплащане до няколко дни преди пристигането и анулиране на резервацията в последната минута без неустойка.

Бистрин смята, че зимният сезон у нас ще повтори „модела“ на летните месеци. Той е категоричен, че тази година българите ще бъдат гръбнакът на туризма, но се очакват туристи и от останалите балкански държави.

Запитвания за резервации има от Турция и Израел.

Припомняме, че Банско се превърна в едно от първите огнища на COVID-19 и градът бе затворен в продължение на 14 дни. След щателна дезинфекция и масирани проверки от държавните институции обаче там вече са готови да посрещат посетители. Това сочат и данните от анкетата на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели (БАПМХ), според които няма нито един случай на заразяване с коронавирус в български хотел.

Във връзка с предложението на Министерството на туризма относно въвеждането на национално меню в хотелите и ресторантите у нас, Бистрин заяви, че Банско традиционно залага на регионалните ястия и напитки, за да привлече туристи.

Най-предпочитани от чуждестранните гости са месните деликатеси като бабек, капама и чомлек. Освен от кулинарния туризъм, българите и чужденците могат да се възползват от възможността да практикуват редица зимни и летни спортове, колоездене, винен туризъм, голф и СПА туризъм.

 


В категории: Бизнес


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Зуека става актьор във филма за Стоичков? Зуека става актьор във филма за Стоичков? 06/02/2026, Петък 12:34 0
Мария АРНАУДОВА Честваме 148 години от освобождението на Бургас Честваме 148 години от освобождението на Бургас 06/02/2026, Петък 10:45 5
4
Коментара по темата
4.
Христо
16.10.2020 16:24:57
0
1
Банско да не е Пампорово, за да завишават първо цената и след това да я свалят? Тези номера са характерни за леля Цеца Секса - Цветелина Бориславова, която така прави в частното си Пампорово!
3.
маркетинг - шмекери
14.10.2020 14:40:37
1
2
вдигам цените с 25% и давам една безплатна нощувка....................................тия номера ала бала Банско ги знем вече
2.
Бургас
14.10.2020 13:40:51
0
1
Това е добро решение. Стига да не се завишат цените на предните четири нощувки, за да се компенсира петата.
1.
Бургас
14.10.2020 13:40:44
0
2
Това е добро решение. Стига да не се завишат цените на предните четири нощувки, за да се компенсира петата.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спипаха много незаконни цигари на границата с Турция Спипаха много незаконни цигари на границата с Турция Камионът с чужда регистрация пристига на МП Лесово на 02.02.2026 г. на входящо трасе в страната Зуека става актьор във филма за Стоичков? Зуека става актьор във филма за Стоичков? Актьорът пропътува 500 километра до Барселона, за да се включи в епизод от кастинга за главната роля Издирваните след тройната екзекуция до Сърбия изглежда, че са в Турско Издирваните след тройната екзекуция до Сърбия изглежда, че са в Турско Били са в къщата на Ивайло Калушев в с. Българи, Царевско, след което следите им се губят. До пещерата "Махарата", зад границата с турско, ли са засечени от термокамери? Защо не трябва да оставяте никакви предмети в колата при студено време Защо не трябва да оставяте никакви предмети в колата при студено време В студеното време в автомобила не бива да бъдат забравяни всякакви електронни устройства Киберексперт: Възможно е българи да стоят зад достъпа до камерите в АГ кабинет Киберексперт: Възможно е българи да стоят зад достъпа до камерите в АГ кабинет Явор Колев призова за международно разследване и подчерта нуждата от по-добра защита на устройствата за видеонаблюдение Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас Йотова е в Милано по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри за официалната церемония по откриването на Олимпиадата Безпрецедентно съдебно дело: Разследваща журналистка срещу депутат от „Възраждане“ Безпрецедентно съдебно дело: Разследваща журналистка срещу депутат от „Възраждане“ Тя е от генерацията на изчезващите журналисти - от онези, които изкуственият интелект не може и няма как да замени, коментира главният редактор на СКАТ ТВ Севдалина Пенева Честваме 148 години от освобождението на Бургас Честваме 148 години от освобождението на Бургас На 6 февруари градът си спомня великото дело на освободителите с тържествена програма, историческа памет и признателност Бургаски депутат натиска педала на мощен звяр БМВ Бургаски депутат натиска педала на мощен звяр БМВ Той е единственият депутат, който притежава подобно спортно бижу, заради което предизвиква завистливите погледи на колегите си, любителите на високите скорости Любо Пенев е на крака, забелязан е да се разхожда в Борисовата градина Любо Пенев е на крака, забелязан е да се разхожда в Борисовата градина 59-годишният специалист се е разхождал в парка заедно със съпругата си Кристина
"Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г. Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г. Средните цени трайно преминаха психологическата граница от 2000 евро на квадратен метър, а в централните и южните квартали сделки над 2500 евро вече не са изключение Мъж уби с нож партньорката си на бул. „Никола Пашич“ в Лесковац Мъж уби с нож партньорката си на бул. „Никола Пашич“ в Лесковац Шофьорът на автомобила разказа, че малолетното му дете, което е било с него в колата, е видяло цялата зловеща сцена и поради преживяната травма е било отведено за оказване на медицинска помощ Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта Пунктовете ще останат отворени през деня в продължение на 12 часа. Забраната за разпръскване на сол доведе до превръщане на Берлин в ледена пързалка за пешеходците Забраната за разпръскване на сол доведе до превръщане на Берлин в ледена пързалка за пешеходците Рекорден брой от 2270 паднали хора за едно денонощие, доведе до политическо напрежение около забраната за разпръскване на солress. Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве С над 230 хил. лв. безвъзмездно финансиране се обновява медицинският център и се оборудват педиатрични кабинети Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Към днешна дата 15 деца са успешно върнати в Украйна, откакто тя започна застъпничеството си, включително седем през декември.
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира автомобил.
– Минахте на червен светофар. – Шофьора без да каже нищо подава 10 лева.
– И с превишена скорост- – Шофьора прибира 10-те и подава 50 лева.
– Изглеждате ми подпийнал. – Шофьора подменя 50-те лв. със 100 лева.
– Тая кола, не е ли крадена? – На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър…
– Ами… Да се върнем на това, че сте пил…
Виц на деня Виц на деня В родилния дом нов баща се удивлява:
- Какво... близнаци!?
- Не, едно е! - успокоява го медицинската сестра. - И следващия път елате трезвен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Преди не ми вървеше с мъжете, но мина време и натрупах опит... Сега на мъжете не им върви с мен...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори