Почина Бърта от "Двама мъже и половина"
Кончата Феръл участва в над 200 епизода на сериала от 2003 до 2015 г., превъплъщавайки се в образа на колоритно старо хипи с влечение към наркотиците
Една от емблематичните холивудски актриси Кончата Феръл, позната като Бърта от сериала "Двама мъже и половина" е починала, съобщава Си Ен Ен. "Ню Йорк Таймс" потвърждава новината, позовавайки се на дъщеря й Саманта Андерсън.
Феръл е издъхнала на 77-годишна възраст в болница "Шърман Оукс" в Лос Анджелис.
През кариерата си, продължила пет десетилетия, Феръл получава три номинации за наградата "Еми". Тя има изяви и на театралната сцена, за които получава награда през 1974 г.
Най-известна е с ролята си на киселата, устата и безцеремонна Бърта - домашна помощница в къщата на плажа в Малибу на Чарли Харпър (изигран от актьора Чарли Шийн) - позастарял богат ерген, пияница и развратник с успешна кариера като автор на рекламни и детски песнички. Тя участва в над 200 епизода на "Двама мъже и половина" от 2003 до 2015 г., превъплъщавайки се в образа на колоритно старо хипи с влечение към наркотиците, бъркането в чужди дела и правенето на саркастични забележки. Феръл бе приета в болница през декември миналата година с бъбречна инфекция.
През май получи сърдечен удар и бе в интензивно отделение в продължение на четири седмици. "Натъжени сме, че загубихме Кончата Феръл и сме благодарни за годините, през които ни разсмиваше в образа на Бърта, която ще живее вечно", написа в "Туитър" студио "Уорнър брадърс", което бе продуцентската компания на сериала.
Голяма промяна и с шофьорските книжки - засяга всички!
Два спасителни екипа издирват 22-годишен мъж в района на Витоша
Сервизите сменят цените в евро от Нова година: колко ще платим за ремонт и обслужване
Родените на 29 декември владеят думите
Европейската комисия отпусна 1,47 млрд. евро на България по Плана за възстановяване
Последната воля на Брижит Бардо няма да бъде изпълнена
Тръмп приема Нетаняху във Флорида на фона на ескалиращото напрежение в Близкия изток
Жените в управлението у нас растат, но върхът на властта остава мъжки
Виж как Цър Пър от „Ергенът“ изненада всички с драстична промяна
Община Приморско получи 3,4 млн. лв. за ключов път между ММЦ и Китен
Песимистично от "Тренд": Половината българи очакват 2026 г. да е лоша
Готови ли са кварталните магазини за еврото
