Поморие за четвърти път получи Етикет за иновации и добро управление на местно ниво
Етикетът е признание за успешно прилагане на принципите на добро демократично управление, качество на предоставяните публични услуги и добри практики при изпълнението на публичните политики
На официална церемония в Деня на българската община, за четвърти път на Община Поморие бе присъден Етикет за иновации и добро управление на местно ниво на Съвета на Европа.
Етикетът е признание за успешно прилагане на принципите на добро демократично управление, качество на предоставяните публични услуги и добри практики при изпълнението на публичните политики. Въз основа на проучени политики в общината и анкетно проучване сред нейните граждани от независими експерти, Комисията взе решение за четвърти път да удостои управлението на кмета Иван Алексиев с Етикета за иновации и добро управление на местно ниво. Сертификатът е с валидност две години 2020 – 2022 г.
Община Поморие е горд носител на приза през 2013, 2015 и 2017 г. Въпреки нарастващата конкуренция, Поморие успя да защити своята кандидатура и тази година.
Кметът Иван Алексиев получи наградата от министъра на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова и председателя на парламентарната Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление Искрен Веселинов.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
