Софиянски проговори за свата си Божков, който се укрива в Дубай
Дъщерята на бившия кмет на София и синът на хазартния бос са женени от седем години
В какви отношения са сватовете Стефан Софиянски и Васил Божков? Отговор на този въпрос даде в ефира на БНТ бившият кмет на София. Попитан дали се чува с хазартния бос, който се укрива от правосъдието си в Дубай, Софиянски каза:
"Не, не му се обаждам. Нямам представа дали ще се връща от Дубай. Не сме се чували от 2-3 години. Публична тайна е, че дъщеря ми е женена за сина му. Васил Божков беше в друга среда - на днес властващите. Аз съм бил винаги трайна опозиция. Ако се пуснем по тази тема, губим основата на тези протести", коментира още Софиянски.
Повод бе резолюцията на Европейския парламент срещу България. В нея евродепутатката от ЕНП Роберта Мецола поиска специален текст за Божков, но той не бе допуснат от крайната левица и зелените. Според предложената от Мецола поправка известен магнат на казина, туризъм и строежи, срещу когото са повдигнати 18 обвинения, финансира продължаващите протести в България. Въпросът с финансирането на протестите е дискусионен. Аз съм участвал в много протести, през 1994 година дори ме уволниха за това. През 90-те години никой не ни е плащал. Емил Кошлуков, вашият шеф, водеше студентските протести. Плащал ли му е някой? БСП тогава ни обвини, че протестите са платени. Ще цитирам Мечо Пух:
"Ако отвътре някой ти каже, че вътре няма никой, то значи, че вътре има някой". Аз бих перифразирал - ако някой ти каже, че протестите са платени, това означава, че той или е плащал на протестиращи, или са му плащали да протестира. Нямаме право да обвиняваме протестиращите, че са платени, защото дискредитираме нашето минало, коментира Софиянски. На въпроса: „А записите с Божков, в които става дума за пари за протеста?”, Софиянски отговори: "Не искам да влизам в детайли. Така ще обвиняваме всички."
Източник: Блиц
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
