×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаските гларуси мигрирали към София


Бургаските гларуси мигрирали към София
Гларусите са красиви птици, но адски нахални
09 Октомври 2020, Петък, 11:20 ч.
Автор: Флагман.бг

В момента на много места в столицата можели да бъдат забелязани нахалните пернати, нещо, което бе изключително необичайна гледка съвсем доскоро

 

Гларусите от Бургас и Варна са мигрирали към София, твърдят орнитолози, цитирани от „България днес“.

В момента на много места в столицата можели да бъдат забелязани нахалните пернати, нещо, което бе изключително необичайна гледка съвсем доскоро.

„Гларусите са изключително нахални и лакоми. Хранят се с отпадъци по контейнерите и изостанала храна от масите по заведенията. Нападат врабчета и гълъби“, коментират столичани.

Първите такива птици са дошли в София още преди двадесетина години, но истинският бум настъпва именно сега. На практика гларусите нямат естествени врагове в големия град. Прогнозите на специалистите са, че до няколко години столицата буквално ще се напълни с гларуси Иначе заради мръсния въздух почти изчезнали от града вече са гугутките, които бяха толкова типични в недалечното минало.

Добре е в София да се поучат от опита на Община Бургас, която внедри нови затворени контейнери в борбата срещу пернатите нашественици. Така, останали без препитание, птиците са се принудили да търсят други места, на които да похапват.

Още по темата:

Гларусите в Бургас изчезнаха, не успяха да преодолеят новата система за сметосъбиране

Рим въведе химическа стерилизация на гларусите. И там популацията е станала нетърпима

Угояването на уличните котки в Бургас им докара неподозиран смъртоносен враг - гларуса


В категории: Бургас


5
Коментара
Владислав БОНЕВ Кричим се сбогува с Георги Кузев Кричим се сбогува с Георги Кузев 14/08/2026, Петък 10:45 3
Владислав БОНЕВ Иван Христанов влиза в битката за президент Иван Христанов влиза в битката за президент 14/08/2026, Петък 10:25 4
5
Коментара по темата
5.
Тукаетака
10.10.2020 00:25:48
0
2
Тези самозвани орнитолози явно и те са от скоро в София, иначе щяха да знаят, че гларусите в Пловдив и София са гръцки и са се придвижвали по течението на Марица, след което развиват популациите си в богатите на уличен боклук и сметища, големи градове. Неуките орнитолози които цитирате не са разбралу, че този процес е от няколко десетки години, не от последните няколко. И едва ли могат да обяснят твърдението си, че варненски и бургаски гларуси са прелетели 400-500км от морския бряг, за да отидат в София, щото чули, че там средната работна заплата е двойна и има много дюнери за крадене.
4.
Stin
10.10.2020 00:08:55
0
0
Razbraha kade e jivotaa
3.
Stin
10.10.2020 00:08:48
0
0
Razbraha kade e jivotaa
2.
Българина
09.10.2020 20:35:31
0
1
Столичани ще стават.
Стига с провинцията.
1.
И замириса на море
09.10.2020 14:17:46
0
3
Бургаските гларуси са навсякъде. Тенденция стана зимата доста бургазлии да се изнасят към София и гларусите ги следват. Така по малко ще тъгуват за родния си град ;-))
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Извънредно! Три автомобила изгоряха при пожар на ул. "Тохун" в Поморие Извънредно! Три автомобила изгоряха при пожар на ул. "Тохун" в Поморие По първоначална информация огънят е тръгнал от запалена купчина хартия до паркираните коли „Лазур“ очаква футболен Бургас: Черноморец пусна онлайн билетите за мача с ЦСКА II „Лазур“ очаква футболен Бургас: Черноморец пусна онлайн билетите за мача с ЦСКА II „Акулите“ приемат столичния дубъл в понеделник от 18:00 часа, пропускът струва 5 евро, а продажбата вече върви онлайн и на каси Футболните емоции от Испания продължават в ефира на MAX Sport през следващите 5 сезона Футболните емоции от Испания продължават в ефира на MAX Sport през следващите 5 сезона А1 поднови ексклузивните права за излъчване на Ла Лига в България до 2031 г. – очакват ни още 5 сезона, изпълнени с дербита и световни звезди Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати Директорските възнаграждения вече ще зависят по-силно от финансовите резултати, дълговете и отношението към младите медици Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе Клипът Шекер кларинет събра хиляди гледания, а великотърновци настояват институциите да проверят имало ли е разрешение за снимките Критично е състоянието на пилота на делтапланера от инцидента в Равда, в реанимация е със счупен таз и ребра Критично е състоянието на пилота на делтапланера от инцидента в Равда, в реанимация е със счупен таз и ребра Лекарите правят всичко по силите си да го спасят, но не дават гаранции - травмите му са прекалено тежки 70-годишен бургазлия е с опасност за живота след тежък удар край Несебър 70-годишен бургазлия е с опасност за живота след тежък удар край Несебър Ситроенът му се блъснал в спрял на червен светофар Фолксваген Кади на пътя Варна-Бургас Кричим се сбогува с Георги Кузев Кричим се сбогува с Георги Кузев 37-годишният мъж ще бъде погребан днес в родния си град, а Община Кричим поема разходите по последното му изпращане Поморие отпразнува победата на Бургас за "Евровизия" със специално шоу на Пеещите фонтани Поморие отпразнува победата на Бургас за "Евровизия" със специално шоу на Пеещите фонтани Кметът Иван Алексиев показа музикално-светлинната програма, посветена на историческия избор на морския град Шкварек: В Бургас работиха като луди за конкурса, а Терзиев проспа заданието Шкварек: В Бургас работиха като луди за конкурса, а Терзиев проспа заданието По три оперативки на ден имаше при подготовката на морския град, каза той 
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори