МВР показа зрелищни СНИМКИ и ВИДЕО от сгащването на бандата на циганските барони
Повдигнаха обвинения на 5 лица за участие в организирана престъпна група за изнудване, физическо насилие, лихварство, измами, и разпространение на наркотици, както и склоняване към проституция
Появиха се първи снимки от акцията, която се проведе в понеделник в София, при която бяха арестувани циганските барони Трайчо и Мето, задържани за измама с имоти. БЛИЦ припомня, че по-рано днес от Прокуратурата обявиха, че те са се занимавали и с лихварство, рекет, наркотици и проституция.
Освен това се разбра, че най-вероятно бароните са се ползвали с протекцията на полицай и са "играли" с ЧСИ. Специализираната прокуратура повдигна обвинения на пет лица за участие в организирана престъпна група за изнудване, съпроводено с физическо насилие, лихварство, измами, и разпространение на наркотици, действала на територията на София и страната.
Привлечените към наказателна отговорност бяха задържани на 5 октомври 2020 г. при специализирана полицейска операция на ГДБОП в 4 столични квартала под ръководството и надзора на Специализираната прокуратура. В хода на действията по разследването бяха извършени 57 претърсвания на жилища и автомобили, както и лични обиски, след разрешение на Специализирания наказателен съд. Намерени и иззети бяха документи и компютри с информация, доказваща престъпната дейност на групата, хладни оръжия, патрони, пари, неголямо количество наркотици.
Иззети бяха и три автомобила, ползвани от участниците в групата, сред които Порше Панамера. До момента по досъдебното производство са разпитани 43 свидетели, от които 9 пред съдия. Събраните доказателства сочат, че групата е сформирана още през 2014 г., като участниците са разчитали дейността й да не бъде разкрита чрез всяване на страх у пострадалите. Петимата й членове са осъждани за престъпления против личността (телесни повреди, закани за убийство, изнасилвания, кражби).
Днес, 7 октомври 2020 г., Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд искане за вземане на най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ за всеки от петимата обвинени.
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
