Училище в Ямбол върна физзарядката от миналия век
Играй гимнастика, бъди здрав, зове, зам.-кметът Енчо Керязов
Ако днес попитате някой ученик дали знае какво е физзарядка, едва ли ще получите верен отговор. Това беше обичайна практика на всички български училища в тоталитарно време. До 1990 година бе задължително в 07:15 часа да започнат упражнения за физическото раздвижване на организма.
Ето как точно изглеждаха 10 минути преди започването на учебния процес преди половин век. В Ямбол играят утринна гимнастина в гимназията по Строителст, архитектура, графика и дизайн „Кольо Фичето”. Инициативата е на зак.-кметът Енчо Керязов.
Вижте как изглежда дворът на гимназията в репортаж на DianaKabelTV.
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято

Наистина похвално!
Сърдечно ви благодарим за добрия пример.
ПОЗДРАВЛЕНИЯ эа идеята-дано в цяла България се наложи с закон...Да опази Децата си от пороци и Дрога...
.... Иначе тулупи евериуеър.... Ми тя стената им за измазване, там квото са зидали....
П.С.
Иначе гимнастиката има и интимни разновидности.... Млади хора.... Сигурно интимната гимнастика им е по-позната .... Ама има и бая пълни .... Те май са по телефона...
Ще имате Здрави и дисциплини рани деца.
Адмирации!!!
Не-винаги старите неща са не-правилни.
Понякога е добър избор,да земен само НАЙ-ДОБРОТО от миналото.
Браво Ямболии!
- Народни хора през голямото междучасие.
- Танцът на пингвина.
- Влакче "Здраствуйте наша Татяна".
Така се става образцово училище.
А тези от Ямбоу големи кифли и кроасани. Никаква двигателна култура и дисциплина.