×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Израел отмени част от ограниченията: Отвориха светите места в Йерусалим за поклонници
  • Велики четвъртък е! Най-важният ден от Страстната седмица
  • Израел стреля по конвой с италиански военни в Ливан, Рим поиска обяснениe
  • Ливан призова "приятелските страни" да се намесят, за да сложат край на израелските удари
  • Седем задържани и трима ранени при сблъсък на два клана в Хасково
  • Над 190 хил. автомобила се очаква да излязат от София преди Великден
  • Поклонението пред незабравимия поет, композитор и певец Михаил Белчев ще се състои в Народния театър „Иван Вазов“ от 13 часа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Социално слабите ще получат храни от първа необходимост


01 Октомври 2020, Четвъртък, 18:20 ч.

Раздаването на пакетите започва от следващата седмица

От началото на следващата седмица стартира предоставянето на пакети с хранителни продукти от първа необходимост на над 470 000 нуждаещи се в страната. Над 6500 тона продукти на стойност 15,7 млн. лв. са осигурени по Оперативната програма за храни. Програмата е финансирана от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица и от държавния бюджет, съобщиха от МТСП.

Право на подкрепа имат лица и семейства, подпомагани от дирекциите „Социално подпомагане“ на различни основания, предава днес.бг.

В основната целева група са включени и семейства, подпомогнати с еднократна помощ, които са инцидентно пострадали от бедствия и аварии при форсмажорни обстоятелства и/или COVID-19. За първи път семействата с по трима и повече членове ще получат по два пакета с храни. Увеличението идва в отговор на направено проучване, възложено от Агенцията за социално подпомагане, в което се препоръчва размерът на помощта да се съобрази с големината на семействата.

Подпомогнатите ще получат по 23 кг храни на стойност 55 лв., като пакетите включват 16 вида продукти от първа необходимост. Сред тях са ориз, спагети, лютеница, различни видове консерви, конфитюр, захар, леща, брашно и олио. Раздаването на пакетите ще бъде поетапно и ще продължи и през ноември по график, изготвен от партньорската организация по програмата – Българския Червен Кръст (БЧК).


В категории: Животът


1
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх 09/04/2026, Четвъртък 14:40 1
1
Коментара по темата
1.
...
01.10.2020 22:06:48
1
2
Хайде, циганите пак намазаха.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина „Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина Със заповед на министъра на образованието и науката проф. Сергей Игнатов се отменя предходното решение от ноември 2025 г., с което училището беше временно отписано Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Димитър Спасов: След години на проверки от НАП и МВР се доказа, че "Делта гард" е най-чистата и прозрачна фирма Защо фирма, помогнала на стотици спортисти, каузи и животни продължава да бъде демонизирана, пита риторично бизнесменът  Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Близо 3400 души са глобени за неправилно пресичане в област Бургас Повечето санкционирани са заради говорене по телефона На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  На Велики четвъртък: Завръщане към боядисването яйца с багри от природата, а не от пакетче  Традиционата инициатива в Бургас ни върна към корена на старите техники с билки, зеленчуци и кори от лук и ни напомни, че тя се мие по-лесно Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Да сте видели касова бележка от бояджия или водопроводчик Ще дебатира ли някой политик преди изборите цените на услугите? Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС Като народен представител от ПП-ДБ, ще работя за създаване на реформаторска коалиция без ГЕРБ и ДПС С по-малко от 80% избирателна активност статуквото ще запази позициите си, гласувайте за личности, а не за партии, зове кандидатът за народен представител от Бургас  Димитър Найденов  Путин продава топ имот в София на наш олигарх Путин продава топ имот в София на наш олигарх Продажбата се извършва чрез пълномощно на руски гражданин, дадено лично от руския държавен глава Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Мъж загина след челен сблъсък с дърво на Подбалканския път (СНИМКИ) Друг е тежко пострадал Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Деца и пенсионери в Царево боядисаха заедно великденски яйца Потребители на Комплекса за социални услуги и жени от пенсионерски клуб „Тракия“ пресъздадоха за втора поредна година една от обичаните великденски традиции Митко ударил с малка брадва снаха си Митко ударил с малка брадва снаха си В резултат на нападението Георгиев е със спукани ребра, прорезна рана на главата, избити зъби и множество отоци
Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Историческа стъпка, в Чикаго готвят първи ученически гвардейски отряд извън България Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Песента е написана на плажа в Арапя през 2025 г., където Алена е прекарала време в самота, за да превъзмогне труден период в личния си живот „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери „Кетаминовата кралица“ Джасвин Санга осъдена на 15 години за смъртта на Матю Пери Матю Пери бе открит мъртъв на 28 октомври 2023 година в джакузито на дома си в Лос Анджелис Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Пакистан поема ролята на посредник в нов дипломатически опит за овладяване на напрежението между Иран, САЩ и Израел, а стартът на разговорите вече има и спорна дата според различни международни източници Млад мъж почина от побой при спор за цигара Млад мъж почина от побой при спор за цигара Няколко месеца той беше в кома
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори