Кметове от Югоизточна България се събраха на стратегическа среща в Бургас
В новия програмен период ще се финансират проекти на регионален принцип, Бургас вече има подготвен проект - за четирилентовите пътища до общините
Общините ще трябва да разработват повече съвместни проекти, за да има ефект от европейските средства не само в една община, а в целия регион. Това съобщи днес зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройство Деница Николова, която участва в срещата на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ). Тя представи подхода в следващия програмен период – 2021-2027 година.
Форумът, който събра кметове от Югоизточен район – областите Бургас, Ямбол, Сливен и Стара Загора, се проведе в новия Конгресен център на Морска гара.
„Новата регионална политика предпоставя, че вече ще работим в партньорство – няма да има проекти само за една община, а големи такива, които да имат голям икономически ефект“, обобщи Деница Николова, която подробно разясни кога ще бъдат отворени бъдещите мерки, на какви изисквания трябва да отговарят проектите и какви ще са акцентите в новия програмен период.
Днес ще бъде избран Регионален съвет за развитие към Югоизточния район, който ще има ключова роля при пресяването на проектите.
„Ще искаме по-голяма оперативност, свобода, децентрализация, мисля че философията на новата оперативна програма дава повече свобода на местната власт, на регионален принцип да приоритизиране проектите, които са важни не само за града, а и за целия регион“, изтъкна кметът на Бургас Димитър Николов.
Той е моторът на първия подобен регионален проект в България – четирилентовите пътища между всички общини в Бургаска област. Визионерски още преди няколко години Димитър Николов събра колегите си и предложи да започнат незабавно работа в това направление. По този начин днес регионът е с крачка пред всички останали и пътищата в момента се проектират, идеята е да се кандидатства в момента, в който започне новия програмен период. Т.нар. „интегрирана свързаност“ между общините от Бургаска област ще промени по съществени начин бизнес средата и начина на живот в Бургаския регион.
Очаквайте подробности от срещата по-късно във Флагман.бг!
Главен прокурор подаде оставка
Тежък разговор между Винисиус и боса на Реал
Баща и син, обвиняеми за трафик на жени, остават в ареста
Реал Мадрид се извини за огромен гаф
Почина член на легендарната група АББА
Млади лекари отново на протест
Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Граждански арест в голям роден град
Китай с позиция относно войната, Си говори с Тръмп
42-годишен удари полицаи
19-годишна българка опита да се самоубие
Бербатов предизвиква възхищение в Леверкузен

Къде се изпокри и той като тиквата.
От народната рюбов ли се пази
Towa e MAFIA
Ей момче, вземи се в ръце и отивай да се лекуваш докато е време.
И по конкретно изтръпналия тип с големите букви. Явно си имате работа с човек който е или освидетелстван, или тепърва ще бъде.
СТРАНА НИ ЩЕ Е УСПЕШНА""САМО И ЕДИНСТВЕНО АКО ГЕРБ НАЧЕЛО С Г-Н БОРИСОВ СА НА ВЛАСТ!!!!!!!!!!! А ДИМИТЪР НИКОЛОВ Е ПРЕЗИДЕНТ!!!!!!!!!""УСПЕХ КМЕТЕ!!!!!!!!!!