Здравният министър алармира за недостиг на лекари в борбата с пандемията
България е на осмо място по смъртност в Европа, каза доц. Ангел Кунчев
Нараства дялът на заразените медицински специалисти с коронавирус. 409 лекари и 387 медицински сестри заразени, съобщи здравният министър проф. Костадин Ангелов на брифинг на Националния оперативен щаб.
„7767 българи са под карантина. Общият брой на новите случаи на коронавирус за последната седмица се е увеличил с 1550, а на излекуваните е 767“, добави той.
„Броят на заразените ученици е 117. 14 учители в детски градини и 72 в училищата са с коронавирус. Под карантина са 4043 деца и 115 учители. Процентът на заболелите ученици и учители е по-нисък от средния за заболеваемост. Няма по-висока заболеваемост в училищата и детските градини“, коментира министърът.
Той съобщи, че има недостиг на лекари.
Най-големият проблем пред страната ни остава недостатъчният брой медицински персонал, тяхната умора и фактът, че ежедневно нараства делът на заразените специалисти, заяви проф. Ангелов.
В световен мащаб заболелите вече са над 33 млн. според института "Джонс Хопкинс", а смъртните случаи вече надхвърлят 1 млн. души.
Ние сме на 25 място по заболяемост и на осмо по смъртност, каза пък главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
„Продължават ограниченията за влизане на хора и от Израел, и от Черна гора. Добавихме изискването към тях за отрицателна PCR проба. Това се отнася и за пристигащите от Украйна поради по-високата заболяваемост в сравнение с тази в нашата страна“, добави той.
Председателят на щаба ен.-майор проф. Венцислав Мутафчийски съобщи за увеличаване на броя на заразените военослужещи. „В едно поделение в централната чат на страната имаше около 30 заразени. В Източна България пък са регистрирани 16 случая, а това е над 10% от състава на поделението“, уточни той.
В момента ситуацията в армейските структури е овладяна, уверява генералът. Маските трябва да се носят правилно, както и са задължителни в затворени помещения, добави той.
Най-важното е да се носят маски на закрито и да се спазва дистанция от метър и половина между хората, подчерта здравният министър.
Ректорът на БСУ е избран за председател на КС на Съвета на ректорите
Ако левият ви клепач трепти повече от 3 дни, това е важен сигнал от един орган
СУ „Христо Ботев“-Айтос с „първи сервис“ в областта
Ректорът на БДУ се срещна с командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби
MAX FIGHT превръща своята сцена в поле за добро дело
НАП погна автокъщите, продавали коли на документално по-ниски цени
Дъщерята на Коцето шашна всички по време на концерта на баща си (СНИМКА)
Съвпадът на Венера и Юпитер създава тайфун на богатството за тези две зодии от 1 април
България не влезе дори в топ 3 при душманите на Соломоновите острови
Тол камери ни показват пътя и трафика в реално време
Вземам една тортила, навивам, нарязвам на лентички и приготвям вкусотия, за която всички се избиват!
Бихме на футбол Соломоновите острови с 10:2. Това ли е рекордът?

Самите медици АЛАРМИРАТ отдавна за това, но кой ли ги слуша!
Сега и вие АЛАРМИРАТЕ. :))))
А защо не свършите нещо, вместо само да плямпате? Или сте там единствено, за да седите и да говорите, да седите и да говорите ..........
ДА ВЗЕМАТ НЯКАКВИ МЕРКИ ОТ МИНИСТЕРСТВОТО- ИСТИНСКИ МЕРКИ.
ТОВА ЛИ ВИ Е ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО. НЯМА НИТО ЕДНО ЛЕГЛО В БОЛНИЦИТЕ. ВРЪЩАТ БОЛНИТЕ ДА СИ СТОЯТ ВКЪЩИ...