ГЕРБ си харесаха човек за шеф на ЦИК – номинирали го „независимите студентски дружества“
Говорителят на изборната комисия Александър Андреев е предложен за председател от най-голямата парламентарна група
Александър Андреев е вероятният нов председател на Централната избирателна комисия (ЦИК). От най-голямата парламентарна група - тази на ГЕРБ, припознаха неговата номинация, стана ясно на брифинг в парламента днес.
Андреев бил предложен от "Федерацията на независимите студентски дружества". Той бил доказан специалист с дългогодишен опит в изборното законодателство. Завършил е "Право" в Софийския университет.
"Г-н Андреев е член на ЦИК от 2007 г. И до настоящия момент той е член и говорител на Централната избирателна комисия. Смятаме, че тази кандидатура е достойна, професионално утвърдена, припозната от неправителствения сектор и ще бъде възприета като гаранция за работата на ЦИК в рамките на законодателната уредба и гаранция за провеждането на всички процедури, които са възложени на ЦИК с оглед на предстоящите избори; и гарантиране на прозрачен и коректен изборен процес", заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова.
Припомняме, че процедурата за нов шеф на изборната комисия бе стартирана, след като Стефка Стоева подаде оставка в края на август. Предполагаемата причина бе несъгласие с управляващите по отношение организацията на машинното гласуване.
Първата процедура за нов председател пропадна, след като никоя парламентарна формация не номинира човек.
Депутатката от ГЕРБ Десислава Атанасова днес анонсира внасянето и на друг проект за решение, който касае създаването на временна парламентарна комисия за разглеждане на проекта за нова конституция.
Предложението е в нея да участват всички парламентарни групи (ПГ) с по трима членове (на паритетен принцип), както и на трима нечленуващи в ПГ. Идеята е комисията да работи два месеца и да разгледа и евентуални други проекти за нова конституция, както и да организира кръгли маси с експерти.
В коя страна правят най-много се*с?
Край на лева: Милиарди остават в обращение, какво правим с тях
Има ли значение в колко часа закусваме
Февруари носи финансов успех за тази зодия
Колко процента от българите не могат да отопляват домовете си
Малкият дронго лъже на поразия, за да се храни
Ще се играе ли срещата Лудогорец - Левски, какво се случва със снега на Националния стадион
Новата песен на Ивелина Георгиева LYNN "Влез" впечатлява
Александър Николов с фурор в Италия, никой не може да го стигне
Февруари ще бъде труден месец за Водолеите: какво предричат астролози
Пържене с масло: как да го направите безопасно и вкусно у дома
Горчиви истини и разкрития: началото на февруари носи емоционални трусове за Телец, Рак и Скорпион
