×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бившият началник на кабинета на президента: Явно засегнах егото на Радев!


Бившият началник на кабинета на президента: Явно засегнах егото на Радев!
Калоян Методиев напусна екипа на президента Румен Радев преди две седмици
28 Септември 2020, Понеделник, 18:15 ч.
Автор: Флагман.бг

Нинова ме покани на празненството си в Боровец, отидох, защото се познавам отдавна с нея, призна Калоян Методиев

 

"Конкретният повод за напускането ми на президентската институция беше мое посещение на тържество на Боровец, където Корнелия Нинова празнуваше победата си на избора на лидер на БСП", призна пред бТВ Калоян Методиев, бивш началник на кабинета на президента Румен Радев, който наскоро се раздели с поста.

И обясни как е протекъл решителния разговор между тях.

"Имахме разговор на сутринта с президента, на който той ми каза, че не може да продължаваме така и аз после подадох оставка. И за да няма колебания в мен, публикувах съобщението си във Фейсбук. Явно съм засегнал егото на Радев", каза Методиев.

"Самата Нинова ме покани на празненството, с нея се познавам отдавна. Пълнолетен човек съм и нося отговорност за постъпките си, не съм убил някого. Не съм казвал на Радев, че ще посетя празненството", допълни той.

Имаше наслагвания за нашите разногласия с президента, каза още той.

И изброи: по ред въпроси - например по конституционните промени, които въвят през годината, аз смятах, че те не могат да вървят без парламентарните партии. И по кадровата политика сме имали разминавания, и по начина на говоренето. Дори по обръщенията му - не може по всеки повод да правиш обръщения, каза още Методиев.

По отношение на конституционните промени няма как Радев да работи по нова конституция без участието на партиите, защото ние сме парламентарна република, подчерта Методиев.

,,Не мога да коментирам такова нещо. Тя (Нинова, б.р.) винаги е стояла на принципни позиции по отношение на президентската институция'', отговори той на въпрос дали има конфликт между Радев и лидерът на БСП и подчерта, че политиката според него трябва да бъде по-отворена и по-демократична.

Аз уважавам конституцията, не съм съгласен на празни удари във въздуха. Не може да излезеш извън дрехите на конституцията.

Политиката е диалог, трябва да се градят мостове, най-важното в политиката е като кажеш нещо, да има последващ резултат.Исках да има повече динамика в политиката на президента, да се привлекат повече млади хора. Командният стил ми е чужд, предпочитам партийната система, университетското ми образование изисква по-разчупено поведение, разказа той за разминаванията си с президента.

Не одобрявам акции като превземане на парламента, агресията винаги капсулира и отблъсква хората, каза Методиев.

За мен протестът трябва да е легитимен, подчерта политологът.

Протестите са реално средство за изразяване на демокрацията, но насилието в тях е нещо недопустимо. Трябва да има единствено мирен характер, за да привлича периферията. За мен протестът трябва да е легитимен, умерен и кохерентен по някакъв начин, посочи бившият началник на кабинета на държавния глава..Нинова винаги винаги е стояла на принципни позици към президенството, никога не се е месила в нашата работа, каза още той.

Между сватбата в Правец  и тържеството в Боровец аз избрах Боровец, каза той.

И допълни: В политиката видимата част е само 10%, останалите 90% не се виждат от хората.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Мария АРНАУДОВА Започна свещеният месец Рамазан за мюсюлманите Започна свещеният месец Рамазан за мюсюлманите 19/02/2026, Четвъртък 11:25 1
Мария АРНАУДОВА Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес Неспирната песен на Левски за свобода честваме днес 19/02/2026, Четвъртък 09:37 0
17
Коментара по темата
17.
Гочето
29.09.2020 06:46:02
3
10
Като се има в предвид за кой се е оженил Ръндев след като е изоставил свястната си женица... Защо се чудите на поведението и изявленията му? Те двамата са си лика и прилика - кухи лейки на квадрат.
16.
15 да не би
29.09.2020 05:18:42
4
5
да си бил старшина,че правиш генерално заключение за умствените възможности на военните.Да си чувал за Мейхън,Суворов,Дж.Вашингтон,Монтгомъри,Вл.Вазов,Жуков....
мога да ти изброя още много.....Това тъпи хора ли са(военни)?.......Стига ве ....смешен си ти! .....
15.
До 14
28.09.2020 22:52:34
6
10
Хахахаха, разсмя ни колега!
Нали знаеш кои стават военни?
Най-тъпите. Че и работата на фатмака е същата. Главата му е залепена на обратно. "Бил най-умния"
Ти направо "изби" рибата с този коментар.
14.
А ве тъпани и модератори
28.09.2020 21:39:38
28
9
Вие не разбрахте ли ,че Радев е най умния човек който сме имали от 1989 г насам,като държавник в България.... Костов, Виденов,Димитров,Тиквов.......Желев,Първанов,Стоянов.....всички бяха и са партизани, разрушиха, приватизираха,продадоха всичко сътворено от нашите бащи и деди за 35 год,фабрики, заводи АЕЦ,НХК,Енергийни дружества,Тецове,АПК ......и много други.....които създаде държавата преди 1989.....Някой тъпан ще ме опонира , че е нямало банани и портокали....да така беше ама нямаше и клошари.....Та Радев ,пледира за държава....а не за политици крадци....
13.
радев-боклук
28.09.2020 21:00:04
13
22
Оставка на простия фатмак!
12.
гражданин
28.09.2020 20:04:19
13
15
Зализано педалче,чуди е къде да се присламчи....важното е да има кинти без да работи !
11.
До 9
28.09.2020 19:41:04
6
7
Не е страшно нали го бутнах на майкати вече в задния двор без вазели и нищо не ти стана.
10.
До 6
28.09.2020 19:40:30
10
12
Хареса ми иронията ти, дори не се учудвам, че и флегман не я разбраха, а ти сложиха плюсчета :))))))))))))) но на тях им е простено, жалко за останалия добитък.
9.
ГЕРБ трол до 8
28.09.2020 19:36:47
6
11
Ще го бутнеш на МАЙКА си, паляк смотан
8.
До 6
28.09.2020 19:18:14
14
7
И на тебе ще ти го бутнем с двеста да си знаеш .
7.
Буров
28.09.2020 19:16:25
22
39
Това микерета Радев историята ще го запомни като най-големият предател на националните интереси .
6.
ГЕРБ трол
28.09.2020 19:14:40
16
31
Радко Хвърчилото е прост фатмак, за разлика от интелигентния Борисов, който е завършил академията на МВР, където са завършили други много интелигентни хора като Цветанов, Гешев и шефа на 4-то РПУ!
Борисов никога не лъже и не обещава пари на калпак, когато идват избори, за разлика от простия Радев, който купи 2,5 млн. избиратели на президентските избори!
ГЕРБ никога не купуват избори и не ги фалшифицират! За тях гласуват само интелигентната част от народа, работеща в частния сектор!
Нито един държавен служител или циганин не е гласувал за ГЕРБ, гарантирам! Ако лъжа, нека Бойко влезе в затвора!
5.
Хахахах
28.09.2020 19:14:38
13
12
натириха го,като ганава мастия,сега рИве,като вдовица за уй!БУХАХАХАХХААХ
Този мазен гнусняр беше и в кабинета на седерасткия българоубиец Пешо коня.
4.
Браво
28.09.2020 19:14:05
11
24
Браво на комунягата каза как фатмака се е взел на сериозно, но спокойно на изборите ще разбере народа какво мисли за предателите .
3.
митко
28.09.2020 19:11:13
9
29
радев тотално е психясъл не може да понася някой да е по умен от него да има други виждания на млад човек свикнал е като в казармата за всичко да се иска разрешение и да се докладва ама с този манталитет до края на другата година и после никой няма и да се сеща за него може само да се дава за пример като най неуспешния български президент и с тези всекидневни обръщения до нацията стана доста досаден
2.
Курти
28.09.2020 18:55:13
10
36
Един хубаво да го напише.Прост фатмак
1.
Радко гьона
28.09.2020 18:43:55
12
41
Нищо не си засегнал!
Радко е кух като градинска лейка. С прост фатмак на глава не може да се излезе!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Започна свещеният месец Рамазан за мюсюлманите Започна свещеният месец Рамазан за мюсюлманите Главното мюфтийство и политически представители отправиха послания за мир, състрадание и единство Опозицията в Царево гласува против програмата „Инвитро” и ремонта на алеята в Ахтопол Опозицията в Царево гласува против програмата „Инвитро” и ремонта на алеята в Ахтопол Кметът Марин Киров не ги призова, а ги помоли от трибуната да не възпират и завършването на храма в Ахтопол "Пиленцето от Монако" със слабо представяне в Hell’s Kitchen още в първия ден "Пиленцето от Монако" със слабо представяне в Hell’s Kitchen още в първия ден Златните спечелиха първото предизвикателство, а Платинените не успяха да завършат дори салата Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Инвеститорът залага на стандарт на изпълнение, характерен за по-висок клас имоти, но на цена, която остава реално достъпна за пазара в Бургас Военна мина взривила кораба на кап. Христо Спасов? Военна мина взривила кораба на кап. Христо Спасов? Още снощи стана ясно, че нещо се е случило извънредно с кораба на опитния капитан от Балчик Недоимъка отслабва за няколко избрани представители на Зодиака Недоимъка отслабва за няколко избрани представители на Зодиака Отлив на трудностите, прилив на богатство   Александър Сано сигнализира за сметка за ток от 357 евро и обяви намерение за протест Александър Сано сигнализира за сметка за ток от 357 евро и обяви намерение за протест Актьорът твърди за двойно отчетено потребление и посочва, че стотици хора са подали сходни сигнали Служебният кабинет положи клетва в НС, вотът ще е на 19 април Служебният кабинет положи клетва в НС, вотът ще е на 19 април Основна задача на правителството сега е да проведе честни и демократични избори Сметната палата наложи глоби за над 420 000 лв. за нарушения при обществени поръчки и по Изборния кодекс Сметната палата наложи глоби за над 420 000 лв. за нарушения при обществени поръчки и по Изборния кодекс Съставени са 95 акта на ръководители на ведомства и 74 акта на кметове през 2025 г. Издирват турист край връх Голям Кадемлия в Стара планина Издирват турист край връх Голям Кадемлия в Стара планина Екипи на ПСС са на терен след подаден сигнал от близък на мъжа
Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Дивото животно бе част от отборния спринт при жените и финишира редом до състезателките След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове Целият остров е част от европейската мрежа от защитени екологични зони Натура 2000 Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Данните включват крайни цени както на маркови продукти, така и на продукти с частна марка във всяка страна Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Към 16 февруари в дружеството работят 571 служители, като без работа ще останат над 550 души Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Около 50 спасители са включени в акцията по издирване. Напредъкът обаче е бавен  Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Виктория Джоунс е починала от токсично въздействие на кокаин, случаят е определен като нещастен Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Градският съвет одобри мярката по екологични причини, а столицата става първата в света с подобна забрана за месни продукти Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Америка обгръща руската империя от всички страни и постепенно пристяга смъртоносно Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Двама загинаха при стрелбата, а трима за в тежко положение, като всички са били членове на семейството му Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт 21-годишният заподозрян е обвинен в членство в терористична организация и изработване на взривни вещества
д-р Николай Михайлов, психиатър д-р Николай Михайлов, психиатър Случаят "Петрохан" е фрапантна деконструкция на институциите Виц на деня Виц на деня Преди изпит слаба ученичка пита зубрач с цел да си осигури подсказване:
- Ти нали я усещаш математиката?
- Само след с*кс.
Виц на деня Виц на деня Жената:
- Ти въобще смяташ ли да ми дадеш заплатата си?
Мъжът:
- Не сега, боли ме главата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да се говори за музиката? Все едно да се танцува за архитектурата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори