Кметът Димитър Николов честити рождения ден на поета-почетен гражданин на Бургас Ваньо Вълчев
Той е сред учредителите на сдружението „Бургаска писателска общност“
Кметът Димитър Николов честити рождения ден на поета-почетен гражданин на Бургас Ваньо Вълчев, който днес навършва 83 години. Той е роден на 28 септември 1937 г. в София. Прекарва детството си в село до Горна Оряховица. Впоследствие работи като преподавател в Каблешково, а след това е кореспондент на БНТ за Бургас.
Той е сред учредителите на сдружението „Бургаска писателска общност“, а през 2016 г. получава наградата „Златен Пегас“ за цялостно творчество и принос в развитието на бургаската и националната литература.
Автор е на текстовете на песните „Телефонна любов“, „А дали е така“, „Огън от любов“ и др. Той е почетен гражданин на Бургас от 2002 г. Негов син е писателят и сценарист Ивайло Вълчев.
„Днес рожден ден празнува един голям български писател, неповторим бургазлия и човек, който много обичам- Ваньо Вълчев!
Пожелавам му здраве и да възпроизведе в нови книги прословутото си чувство за хумор и намигване към живота.
Честит да си, Ваньо!“, поздрави рожденика кметът Димитър Николов.
Майтапчии към ФИФА: По-добре дайте на Симон обезщетение за безработица
Скандал с Тура: Погачар проговори за жестоката контузия на големия си съперник
Неописуема трагедия: 11-годишно талантливо дете загина след ужас в басейн
„Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“
От "Тракия" към София почти в кома: Шофьор закова скандалните 4,06 промила
Тъжна вест разтърси спорта: Топ боксьорка прегазена докато кара колело
Шокиращо престъпление: Изнасилиха мъж, полицията настръхна
Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels
Почина футболната легенда Кевин Кигън
Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза
Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна
Апелативният съд пусна под домашен арест тираджията от смъртоносното меле на „Тракия“

Да са ни живи и здрави!