Куриоз! Кози се заселиха в скъпарския комплекс Оазис 1 в Пловдив
Животните спокойно си щъкат по коридорите на сградата, спят на изтривалките пред домовете на хората
Кози се заселиха в един от жилищните блокове на скъпарския комплекс Оазис в Пловдив. В един от входовете на кооперацията на бул. „Пещерско шосе” двете животни спокойно си щъкат по етажите, влизат и излизат от сградата, и спят пред входните врати – буквално на изтривалките. Пловдивчанин, живеещ в комплекс Оазис, е заснел козите из стълбището на сградата, както и пред самия комплекс.
Животинчетата са хванати да припкат около спрелите коли със смолянска регистрация пред комплекса. По думите на пловдивчани, козлетата от дни са забелязани да се разхождат в квартала, пише trafficnews.bg.
Преди няколко дни животните били забелязани и в двора на Математическата гимназия.
Шефът на Общинския инспекторат Борислав Димов заяви, че веднага ще изпрати инспектори, които да направят проверка и да санкционират собственика им. Наскоро там е бил глобен възрастен мъж, който имал стадо кози, като е възможно отново той да е виновникът. Според наредбите на Община Пловдив селскостопански животни могат да се отглеждат по специален ред в двата квартала "Прослав" и "Коматево".
Според пловдивчани това е една типична гледка за Пловдив, особено пред големите мастодонти. Напоследък прасета могат да се видят около Първо районно в Кючука и около ПУ „Паисий Хилендарски” . Коне пък се разхождат в район „Източен”, а в „Столипиново” от скоро се наблюдава и популация на овце. Последните дори се отглеждат под терасите на блоковете.
От днес вече и козички ще радват окото на любителите на флората и фауната в Пловдив.
38-годишна сияе от щастие, защото е баба
Баница с готови кори и газирана вода - лесна рецепта
Как да измием плочките в банята така, че да блестят
Николай Михов получи инсулт, БФС изрази подкрепа
Най-силните психически зодии
Илиана Раева с висока оценка за доклада на Бербатов
Шофираш бавно в лявата лента, вече те глобяват
Нуно Ешпирито Санто пожела дълголетие на Краси Балъков
Стоян изчезва мистериозно в "Ергенът"
МВР с шокиращи данни за тира, блокирал "Хемус"
Обрат в Унгария: Груевски отива в затвора след смяната на Орбан с Мадяр
Палачинки с прясно мляко - тънки, меки и винаги успешни
