Газова бутилка избухна в блок в жк. "Славейков", баща и син са с тежки изгаряния
Двамата мъже са откарани в болницата във Варна
Газова бутилка гръмна в блок 34 на бургаския жк. "Славейков", съобщават читатели на Флагман.бг. Около 17 часа се чул силен трясък от апартамент във вход 6. По информация на Флагман.бг в него живеели баща и син, които са тежко пострадали. Двамата мъже с изгаряния по целите тела.
На място е пристигнал пожарникарски и полицейски екип. Съседите доста се уплашили, когато разбрали какво става, засега не се съобщава за други пострадали.
Синът и баща му са в критично състояние. Откарани са в УМБАЛ-Бургас, след което са транспортирани към болницата по кожни изгаряния във Варна.
Очаквайте подробности.
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"

При правилно боравене и извършване на своевреманна профилактика и съответната подмяна на елементите газовите уредби са толкова опасни, колкото и електрическите. Всички основни изисквания са ясно дефинирани в Наредбата за устройството, безопасната експлоатация и
техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за
втечнени въглеводородни газове. Идеята е да бъде максимално безопасно за всички. Периодично всички бутилки трябва да се освидетелстват, а маркучи, редуктори и др. елементи подлежат на задължителна подмяна на определен интервал от време. Това, обаче не се спазва, допуска се пълнене при неоторизирани станции, правят се модификации по оборудването и резултатите са опасни.
При неправилно отношение токът също може да е много опасен (гръмнали бойлери, оттечки на ток и опасни потенциали на ВИК-тръби, прекъсване на нулата (с изключение на ДТЗ) и мн. други.
По-долу вече беше предложено да се направи регистър на газовите котлони, бутилки, горелки и др., а пълначните станции да чълнят само освидетелствани съдове.