Газова бутилка избухна в блок в жк. "Славейков", баща и син са с тежки изгаряния
Двамата мъже са откарани в болницата във Варна
Газова бутилка гръмна в блок 34 на бургаския жк. "Славейков", съобщават читатели на Флагман.бг. Около 17 часа се чул силен трясък от апартамент във вход 6. По информация на Флагман.бг в него живеели баща и син, които са тежко пострадали. Двамата мъже с изгаряния по целите тела.
На място е пристигнал пожарникарски и полицейски екип. Съседите доста се уплашили, когато разбрали какво става, засега не се съобщава за други пострадали.
Синът и баща му са в критично състояние. Откарани са в УМБАЛ-Бургас, след което са транспортирани към болницата по кожни изгаряния във Варна.
Очаквайте подробности.
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват

При правилно боравене и извършване на своевреманна профилактика и съответната подмяна на елементите газовите уредби са толкова опасни, колкото и електрическите. Всички основни изисквания са ясно дефинирани в Наредбата за устройството, безопасната експлоатация и
техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за
втечнени въглеводородни газове. Идеята е да бъде максимално безопасно за всички. Периодично всички бутилки трябва да се освидетелстват, а маркучи, редуктори и др. елементи подлежат на задължителна подмяна на определен интервал от време. Това, обаче не се спазва, допуска се пълнене при неоторизирани станции, правят се модификации по оборудването и резултатите са опасни.
При неправилно отношение токът също може да е много опасен (гръмнали бойлери, оттечки на ток и опасни потенциали на ВИК-тръби, прекъсване на нулата (с изключение на ДТЗ) и мн. други.
По-долу вече беше предложено да се направи регистър на газовите котлони, бутилки, горелки и др., а пълначните станции да чълнят само освидетелствани съдове.