Под натиск: Премиерът на Ливан подаде оставка
В същото време той подчерта необходимостта да се реализира инициативата на Франция за стабилизиране на ситуацията в Ливан
Министър-председателят на Ливан Мустафа Адиб обяви днес, че отказва да сформира правителство и подава оставка, съобщи телевизия „Ал Хадат”.
„Поднасям своите извинения за това, че политическите сили нарушиха споразумението, към което се стремях в името на сформирането на кабинет. Те не се отказаха да политизират процеса на формиране на правителство”, заяви Адиб след срещата си с президента на страната Мишел Аун, пише Лупа.бг.
В същото време той подчерта необходимостта да се реализира инициативата на Франция за стабилизиране на ситуацията в Ливан.
"Трябва да продължи реализирането на инициативата на Еманюел Макрон по урегулиране на политическата криза, за да бъде спасен Ливан”, подчерта Адиб.
Съгласно пътната карта за урегулиране на кризата в Ливан, съгласувана от президента на Франция с ливанските политически лидери, новото правителство на страната, оглавявано от Мустафа Адиб, трябваше да бъде сформирано до средата на септември. Шиитските партии „Амал” и „Хизбула”, обаче, се отказаха от ротационния принцип за заемането на министерски постове и заявиха, че ще участват в правителството само ако за шиитската общност бъде запазен контролът върху финансовото министерство. Това решение беше взето след въведените на 8 септември санкции на САЩ срещу бившия министър на финансите Али Хасан Халил, който е обвинен за връзки с „Хизбула”.
КЗП иска да връчва актове и на чистачката във фирмата
Край на зимния сезон, ски зоните вече спират работа
Резки промени на времето за Великден, прогнозира НИМХ
Великден е, черпят и 12 имена, ето какви обичаи се спазват
Рязка промяна на времето в неделя с валежи и захлаждане в цялата страна
Харисън Форд разкри за дългогодишна битка с депресия
Голямата надморска височина може да намали риска от диабет
Актьор от сериала "Под прикритие" замесен в инцидент след конфликт заради жена
Натоварването на панкреаса се свързва основно с хранителни навици и начин на живот
Колко яйца можем да консумираме по Великден без риск за здравето според експерти
Задържан е мъж от Аврен за въоръжен грабеж в салон за красота във Варна
Турция подготвя възможна пълна забрана за продажба на тютюневи изделия
