Протести в Марсилия след затварянето на търговските обекти заради коронавируса
Протестиращите, както и властите на втория по големина френски град, заплашват и със съдебни дела
Ядосани собственици на ресторанти и барове протестираха в Марсилия срещу решението на френското правителство от утре да се затворят тези търговски обекти, за да се ограничи разпространението на новия коронавирус, предаде Асошиейтед прес.
Протестиращите, както и властите на втория по големина френски град, заплашват и със съдебни дела, за да блокират заповедта по съдебен път. Те заявяват, че увеличаването на броя на новозаразените в Марсилия се е стабилизирало и че правителството в Париж несправедливо налага най-строгите коронавирусни ограничения на Марсилия.
Правителството изтъква, че болниците в този град са претоварени и затварянето на баровете и ресторантите е единственият начин да се ограничи заразата, без да се налага карантина. Френският карибски остров Гваделупа е с подобни ограничения.
Френското правителство въведе по-леки ограничения за редица други градове, включително Париж, където също се увеличават заразените и хоспитализираните, но не колкото в Марсилия или Гваделупа.
Вчера Франция съобщи за над 16 000 новозаразени, а над 10 процента от леглата в интензивните отделения са заети от пациенти с COVID-19. Смъртните случаи в страната са 31 511, една от най-високите бройки в Европа.
Източник: БТА
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована
Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите
Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако
Лекар развенча голям мит, свързан с водата
Анна отдаде постоянните си кожни обриви на стреса, истината се оказа зловеща
Настъпва голям астрологичен обрат за три зодии
Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков
Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница
Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра
19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник
Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна
