Превозвачи дискутират спорния пакет "Мобилност I" на форум, организиран от UTA Bulgaria
Обсъдиха се насоките на действия оттук нататък, взе се и решение да се предложи промяна на Кодекса на труда, който да позволява отдаването под наем на шофьор и камион – добре позната европейска практика
Превозвачи от Бургас обсъдиха днес спорния пакет „Мобилност I“, който налага редица ограничения на бранша. Домакин на форума бе UTA Bulgaria.
В конференцията участваха Красимир Лалов, председател на Националното сдружение на българските превозвачи (НСБП), секретарят на организацията Пламен Будев, Васил Михалев – регионален представител на НСБП и Йоаланта Гаврилова, кънтри мениджър на UTA Bulgaria.
Близо три часа бяха дискутирани проблемите в сектора, както и последствията от пакета „Мобилност I“.
Припомняме, че от 20-ти август влезе в сила едно от задължителните изисквания – шофьорите да се прибират в страната си на всеки 4 седмици, а от февруари 2022 година ще важи и правилото за камионите, които трябва на четвърта седмица да се върнат в страната, в която са регистрирани. Ако това правило влезе в сила ще е пагубно за целия сектор, категорични бяха днес превозвачите.
Обсъдиха се насоките на действия оттук нататък, взе се и решение да се предложи промяна на Кодекса на труда, който да позволява отдаването под наем на шофьор и камион – добре позната европейска практика.
Красимир Лалов разясни на превозвачите какви са правата им и ги посъветва на търсят националното сдружение, ако усетят, че стават жертва на неправомерен натиск.



Дунав край Русе почти изчезна
Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада!
Задържаният за тежкия побой над 5-годишно дете отрича: Падна от скала
Нетаняху разгневи Лондон, нарече Великобритания "ислямска република"
Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни
Рокада в ГЕРБ-Варна: Иван Портних вече не е областен координатор, Стоян Петков поема временно
Черно денонощие на пътя: Трима загинаха, 34 души са ранени
Какво следва за Михаела и Виктория след потвърждаването на ареста им по случая на Младежкия хълм в Пловдив
Кои имена празнуват на Голяма Богородица и какви са традициите?
Москва отхвърля примирие, което замразява фронта в Украйна
Кармичните изпитания и предизвикателства най-накрая приключиха за 4 зодиакални знака
Жълт код за бурно море: Има риск от локални наводнения по крайбрежието
