650 лв. предлагат да стане минималната работна заплата от следващата година
Устойчива е тенденцията за повишаване на доходите, водена при управлението на ГЕРБ, категоричен е министърът на труда и социалната политика Деница Сачева
Благодарение на политиката ни за запазване и осигуряване на заетост не само не допуснахме скок на безработицата, но и не позволихме сериозен спад в доходите. Това заяви министърът на труда и социалната политика Деница Сачева в Добрич.
"60/40 е мярката, която най-бързо трябваше да бъде структурирана и пусната в действие. Приложението й показва и тенденция за "изсветляване" на бизнеса", посочи Деница Сачева.
По думите й новият дизайн на мярката е значително по-облекчен и разширен като сектори и възможности. В следващите месеци основен фокус ще продължат да са бизнесът и заетостта, като съвместно с Министерство на икономиката се договаря грантова схема за 100 млн. лв., насочена към осигуряване на безопасни условия на труд.
Подчертана бе устойчивата тенденция за повишаване на доходите, водена при управлението на ГЕРБ. Деница Сачева сподели, че правителството ще предложи от следващата година минималната работна заплата да стане 650 лева. Присъстващите изказаха удовлетворението си от решението на правителството за пореден месец да се осигурят допълнително 50 лв. към пенсиите, пише news.bg.
Министър Сачева представи обсъжданите четири варианта за ръст на пенсиите, като подчерта, че увеличението на доходите, освен политика, е и икономика. Обсъдени бяха и различните програми в подкрепа на хора в неравностойно положение.
"Основен фокус в новия програмен период на ОП "Развитие на човешките ресурси" ще бъде заетостта, запазването на работните места и намаляването на младежката безработица", посочи още Деница Сачева.
"Новата тема, по която ще се работи в следващите години, е сребърната икономика. Предстои да се уточни видът на интегрираните здравно-социални услуги за хората над 60-65 г., употребата на технологии и развитието на предприемачество за възрастните хора", завърши тя.
Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида
Парламентът решава съдбата на кабинета „Желязков“ утре - дебатите приключиха
В столицата се блокира центъра на 10 декември - забранява се престой, паркиране и движение заради антиправителствения протест
МЗ обяви програма за подкрепа на специалистите по здравни грижи: ще стигнат ли обещаните 1550 евро?
Още едно момиче почина след тежката катастрофа между Мартен и Сандрово край Русе
Томас Маркъл след ампутация: „Искам да видя дъщеря си още веднъж, преди да умра“
Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО
Изпитана рецепта за кроасани, приготвени с нежно маслено тесто
Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ
Попова от АМБ: препоръчва потребителите да избират българско месо, когато е налично
Протестна вълна в страната на 10 декември
Пада "тайната на заплата" заради директива на ЕС
