Рио отложи карнавала заради коронавируса
За последно карнавалът е бил отлаган през 1912 г. след смъртта на тогавашния бразилски външен министър
Бразилският мегаполис Рио де Жанейро отлага световноизвестния карнавал заради пандемията на коронавируса.
Според Асоциацията на школите по самба разпространението на вируса прави невъзможно безопасното провеждане на традиционните паради. Новата дата за провеждането зависи от това кога ще има кампания за ваксинация, съобщи новинарският портал "G1" в четвъртък вечерта (местно време). Карнавалът в Рио всъщност трябваше да се състои през февруари.
„С оглед на цялата тази несигурност, тази нестабилност (...) стигнахме до заключението, че това събитие трябва да бъде отложено“, каза президентът на асоциацията Хорхе Кастанхайра.
Решението беше обявено в момент, когато Бразилия е сред най-тежко засегнатите държави от пандемията. През последното денонощие страната регистрира 32 817 нови заразявания и 831 смъртни случая.
Общия брой на заразяванията в Бразилия е над 4,6 милиона, а жертвите на вируса са почти 140 000, припомня investor.bg.
За последно карнавалът в Рио е бил отлаган през 1912 г. след смъртта на тогавашния бразилски външен министър.
Мотористи в стачна готовност заради Гражданска отговорност
Манол Пейков: След като разбрах, че няма да ставам депутат, изпитах отдавна забравено чувство за свобода, почти граничещо с еуфория
Тази майка призна, че спи в едно легло с 24-годишния си син
Малкият Боян отново се бори за живота си, семейството му има спешна нужда от помощ
Нова ера за Телец, Близнаци, Везни и Стрелец
Лудогорец май се сбогува с титлата след загуба с 1:2 от ЦСКА 1948
Аномалия с времето: В неделя ще е почти лято, но после всичко се променя
Дронове вдигнаха британски изтребители в Румъния
Атанас Пеканов: Европа не е слаба, но трябват решителни стъпки
Гърците се уплашиха от отлив на туристи
Спират парното в София от понеделник
