Митнически служители на МП Лесово иззеха контрабандни златни накити за над 90 000 лв.
По случая е образувано досъдебно производство
Митнически служители от Главна дирекция „Митническо разузнаване и разследване“ откриха 967,67 грама златни накити при проверка на лек автомобил на Митнически пункт Лесово.
Колата с чуждестранна регистрация е пристигнала на МП Лесово на 21.09.2020 г. на трасе за входящи леки автомобили, управлявана от шведски гражданин, който е пътувал със семейството си от Турция за Швеция през България.
Шофьорът и пътниците са заявили на българския митнически пункт, че нямат нищо за деклариране. При последвалата митническа проверка, митническите служители откриват в две чанти с лични вещи общо 967,67 грама бижутерски изделия от жълт метал - пръстени, гривни, обеци и др.
Извършената експертиза на изделията е установила, че са изработени от 14 и 22-каратово злато и са на обща стойност 93 090 лв. Контрабандните златни накити са иззети.
По случая е образувано досъдебно производство, което се провежда от разследващ митнически инспектор под надзора на Окръжна прокуратура – Ямбол.
Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове
Експерти предупреждават за новите оцветители в храните
Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори
Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро
Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре
Празник е, почитаме двама християнски светци
Илияна Йотова към българите в РСМ: Няма да ви предадем и ще пазим правата ви
Стотици вечеряха на пясъка във Варна: Музика, море и благотворителна кауза събраха Аспарухово
Жълт код за опасна жега в почти цяла България, край морето остава по-прохладно
Дневен хороскоп: Три зодии се радват на любовен късмет, но Луната и Марс носят напрежение
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС
