Двама руски дипломати са шпионирали армията ни от 2016 г. досега
Главният прокурор Иван Гешев сезира Министерството на външните работи
Шпионска афера разкриха от ДАНС и сезираха Спецпрокуратурата, която задейства разследване. Оказа се обаче, че двамата шпиони са руски дипломати, които се ползват с имунитет. Те събирали разузнавателна информация за военната техника на нашата армия, а им помагали български граждани. За всичко това е уведомено Външното ни министерство, съобщиха от прокуратурата.
По сигнал на ДАНС в Специализираната прокуратура е образувано досъдебно производство за престъпление срещу Република България – за това, че две лица – чуждестранни граждани, са събирали информация, представляваща държавна тайна, с цел издаването й на чужда държава или чужда организация (престъпление по чл. 104, ал. 1 от НК).
В хода на разследването по досъдебното производство е установено, че в периода от 2016 г. до настоящия момент, двама граждани на Руската федерация са осъществявали разузнавателна дейност, при която са търсили информация за плановете за модернизация на българската армия и поддръжката на техническата годност на военната техника.
Целта им е била да предадат събраната информация, представляваща държавна и служебна тайна, на руското военно разузнаване в Москва. За реализирането на незаконната си дейност двете лица са осъществявали контакти и с български граждани, които са имали достъп до информация, свързана с военно-промишления комплекс на страната. В определени случаи на българските граждани са обещавани и предоставяни финансови облаги.
Установено е, че двамата руски граждани имат дипломатически статут. Съгласно чл. 31 т. 1 от Виенската конвенция за дипломатическите отношения, въпреки наличието на основания за привличането им в качеството на обвиняеми за престъпление по чл. 104 ал. 1 НК, наказателното производство срещу двамата руски граждани е спряно, на основание чл. 25 ал. 1 т. 3 НПК - “деецът е лице с имунитет“.
На 23.09.2020 г. главният прокурор Иван Гешев е уведомил официално министъра на външните работи за установеното в хода на разследването и за действията на прокуратурата.
Царево даде ранен старт на данъчната кампания за 2026 година, отличи Данъкоплатец №1
Операция в Бургас: Полицията влезе в апартамент и откри наркотици
Пияни, дрогирани и безразсъдни - какво става по пътищата край Бургас?
Първата българска евромонета за колекционери изкара хора на опашка пред БНБ
Мъж подпали апартамент в Хасково, защото жена му го продала и не му дала нищо
Пияна шофьорка блъсна таксиметров автомобил и двама мъже
След убийството на мъж: Протести по улиците на Минеаполис, Тръмп обвини демократите
Търговската несигурност в ЕС удря инвестициите на бизнеса
Увита в чаршаф и хвърлена в боклука: Откриха обезглавено тяло на жена с отрязани крайници в Истанбул
Бойко Борисов на среща с американския конгресмен Пат Фалън
Норвежците предупредени, че жилищата им могат да бъдат иззети от държавата в случай на война
Най-скъпата сватба - подаръци за над 150 млн. долара за Анант Амбани и Радика Мърчант шокираха света

Ами "ТЕ", освен че събират разузнавателна информация с помощта на български граждани, но и провеждат много други "хибридни" провокации като НЕЗАКОННОТО разширение на паметника на САМООТРОВИЛИТЕ се с ОТКРАДНАТ метилов алкохол ОКУПАТОРИ-МАРОДЕРИ от Червената армия през 1944 г. в Бургас, както и кражбата на демонтирания в Бургас паметник на главатаря на Червената армия, окупирала България през 1944 година – маршал Толбухин, и монтирането му в руската база нар. Камчия.
Сигналите за тия ПРЕСТЪПЛЕНИЯ са предоставени на (уж) българската Прокуратура преди няколко години, но тя и до днес се прави на "умряла лисица".
Каскетника и гъзоолизвачите му са се осрали отново!