Нощен велопоход и крос събраха стотици бургазлии на алеята към „Сарафово“
Събитията се проведоха в рамките на Европейската седмица на мобилността
Стотици почитатели на спорта и активния начин на живот се включиха в нощен велопоход и нощно бягане по алеята, свързваща Бургас и квартал "Сарафово".
Нестандартната проява е насочена към популяризирането на алтернативните начини на придвижване в градска среда, които имат за цел да ограничат използването на автомобили.
Дългата близо 5 километра алея е едно от уникалните места по Южното Черноморие, като предлага красива гледка към Бургаския залив и Атанасовското езеро.
Интересът към събитието бе голям, като велосипедният брояч, монтиран в началото на алеята при Северния плаж, отчете 1071 преминали по трасето колоездачи за ден.
Събитията се проведоха в рамките на Европейската седмица на мобилността, като част от инициативата "Нестле за Живей активно" за движение, спорт и балансирано хранене, в която участва Община Бургас.
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот
