В началото на есента кубикът дърва удари стотачка
Палетите се продават на цени от 240 до 420 лв. за тон
В началото на есента кубик от най-масовото гориво за отопление през зимата - дървата, се продава поне по 100 лв., а на места се продава и за 115 лв., показа проверка на „Монитор”. Цените са за по-качествените широколистни цепеници. Решим ли да ни излезе по-евтино, то трябва да се задоволим със „смес“, което се предлага по 80 лв. за кубик. Има търговци предлагащи отстъпки за количества на 20 или 25 кубика.
С нарязването обаче цената излиза почти същата, като първоначално обявената. Друг начин да се опитаме да купим по-евтино дърва по това време на годината е да купим цял камион от 10 кубика и то от място не толкова близо до големия град. При този случай обаче, често в уж пълната каросерия има поне кубик по-малко. За това е хубаво да отидем на място и наглеждаме товаренето. Да не забравяме обаче да сложим в сметките и горивото за колата, с която ще стигнем до съответния склад за дърва.
В този случай не бива да се забравя, че 1 тон средно изсъхнали дърва се равнява на 1,7-1,8 кубика. Предимството да си купим дърва още отсега е фактът, че ще остане време да изсъхнат и горят по-добре през зимата. Хората с повече пари имали сухи дърва от миналата година и сега си купували други, които да съхнат в следващите 12 месеца по навеса в двора им. Според търговци, тъй като още не застудяло повечето хора сега се купуват от 2-3 до максимум 5 кубика.
Предлагат се и в чували по 10 лв., като десет чула се равняват на около кубик. За алтернатива на дървата се смятат пелетите, които в момента, в зависимост от вида на дървесината за производството им, са на цени от 240 до 420 лв. за тон. Най-качествените донбаски въглища при един от най-големите доставчици е на цена от почти 370 лв. за тон или с почти двайсетарка повече от миналата есен.
На места в страната те достигат и до 440 лв. за тон. Обикновено неекологичното гориво се продава в чували от по 25 кила, чиято цена варира от около 9 до 11-12 лв.
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
11/07/2026, Събота 18:30
1
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
11/07/2026, Събота 18:00
3
Ирония на съдбата: Млад шофьор се уплаши от камера за скорост, закова спирачки и обърна колата си по таван!
Тези симптоми издават опасната перфорация на червото, с която се бореше Бони Тайлър
Подводният свят на Черно море: Потънали кораби, рифове и рискове за начинаещите
Изкуството среща вкуса: Билет за постановката „Мръсното копеле“ в Бургас ви води на петзвездна вечеря под звездите
Мързеливи тиквички по турски: Гениалният летен хит, който заменя пицата и баницата
Слави Трифонов: Вместо един Румен Радев, получихме двама – единият за пред България, другият за ЕС
МВР спря гонки с коли, двама са арестувани
Решението за процес срещу обвинения в убийството на Чарли Кърк се отлага за септември
ООН: Май и юни са най-тежките месеци за цивилните в Украйна от началото на войната
Пиян софиянец с 1,59 промила се заби в ТИР край Симитли (СНИМКА)
