×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жените забравят да се грижат за себе си, превенцията е най-важна, за да поддържат семейството и кариерата си


Жените забравят да се грижат за себе си, превенцията е най-важна, за да поддържат семейството и кариерата си
Гергана Стоянова се включи в инициативата "Велотон" - профилактична кампания в подкрепа на жени в затруднено социално положение
21 Септември 2020, Понеделник, 14:44 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, видео: Иван КОЛЕВ

Българските дами трябва да се грижат повече за здравето си

 

Обичаната българска актриса Гергана Стоянова е бургазлийка. Завършила е СУ „Св.св.Кирил и Методи“, а след това и ВИТИЗ със специалност актьорско майсторство. Професионалната й кариера преминава през драматичния театър в Перник, този в Пазарджик, „Сълза и смях“ в София, била е водещ на няколко предавания. Управлява успешна продуцентска къща, с която снима рекламни клипове и документални филми. Гласът й може да чуете в големите хипермаркети, в някои от най-популярните сериали, дори в автомобилната навигация. През уикенда Гергана Стоянова се включи в инициативата – „Велотон“ – кампания в подкрепа на профилактичната кампания за жени в затруднено социално положение.

-Г-жо Стоянова, какво ви накара да се включите в кампанията „Велотон“?

-Винаги съм много щастлива и с голяма енергия се хвърлям в подобни инициативи, защото ние, жените забравяме да се грижим за себе си. Забравяме, че за да можем да се грижим за семейството, децата, мъжа си и кариерата, ние трябва да сме здрави. За съжаление все още има жени, които казват: „Не ходя на преглед, за да не ми открият нещо!“. Превенцията е най-важна. Защо? Нима искаме да легнем на ръцете на децата си, да ни гледат те, да се занимават всички с нас, да ни търсят медицински лица и подкрепа от външни хора ли? Крайно време е да започнем да разсъждаваме по друг начин и да се държим като интелигентни хора. Да знаем, че когато си направим профилактичен преглед в началото на годината, вие сте инвестирали в бъдещето си, спокойно може да гледате напред.

-Към кого е насочена тази инициатива?

-Тази инициатива е насочена към жените в затруднено положение, тези, които не могат да си позволят въпреки че средствата са много малки, да си направят профилактичен преглед. Искаме ми се много хора да научат за кампанията. Хубаво е, че се прави от медицинския персонал, пациентите и приятели, за да стигне до по-широк кръг от хора и се надявам все повече да ни подкрепят.

-Какво друго бихте посъветвали българските жени?

-Българските жени бих посъветвала първо да стават рано, да се грижат за здравето си, да спортуват, дори да нямат възможност да ходят на фитнес, тренировките вкъщи също са вариант. Да се грижат за себе си, за да може животът им да е подреден, защото ако отсъстваш два дни от работа или си неадекватен вкъщи заради здравословен проблем, няма да могат да се грижат за семейството и кариерата си. Бих посъветвала българските жени да пият топла вода с лимон, нещо, което правя всяка сутрин и всеки божи ден да научавате по нещо ново.

-Вие самата сте актриса и ежедневието ви е изключително натоварено, освен топлата вода и лимон как борите стреса?

-В последните 15 години не съм имала настинка, грип, нито съм се закашляла.  Опитвам се да се храня здравословно, за съжаление не успявам винаги. В последната година и половина заради участието ми в „Откраднат живот“ нямам и много време да спортувам, но се опитвам да мисля позитивно. Дори не мисля лошо за хората, не искам да го правя! Колкото по-позитивно и здравословно живеем, толкова по-добре се чувстваме. Да, аз нямам време, но дори когато остана без работа, си казвам, че е време да науча нещо ново. Изкарах две нива испански, обичам този език, никога преди това не съм го учила. Това ме зарежда и кара да се чувствам щастлива. Да не забравяме, че колкото повече даваме, толкова повече ни не връща. Но когато даваш не трябва да очакваш да ти се върне, това ще стане след време.

*В интервюто са използвани въпроси на други медии


В категории: Здраве


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 1
България Всички новини
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско 78-годшният водач е самокатастрофирал Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори