Съдът: Доживотен затвор без право на замяна за организаторите на атентата на Сарафово
Мелиад Фарах и Хасан Хасан обаче все още се издирват
Доживотен затвор без право на замяна. Това реши Специализираният наказателен съд (СНС) за Мелиад Фарах. Той е сочен от прокуратурата за единия от организаторите на атентата на летище "Бургас".
За виновен бе обявен и другият подсъдим - Хасан ел Хадж Хасан, който получи същата присъда. Тя може да се обжалва пред Апелативния специализиран наказателен съд.
Атентатът на паркинга на летище "Бургас" край Сарафово бе на 18 юли 2012 г. При него загинаха седем души - предполагаемият носител на бомбата, пет израелски граждани и един българин, който бе шофьорът на автобуса. Пострадалите бяха десетки.
СНС осъди Фарах и Хасан да изплатят и солидарно обезщетения за претърпени неимуществени вреди. Те бяха в различни размери - от няколко хиляди до 10 милиона лв. на човек. Общо сумата е няколко десетки милиона лева. Тя включва и 5 млн. лв. държавна такса за съда.
Осъдените днес на първа инстанция Фарах и Хасан обаче все още се издирват.
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
Неонацистката група в Пловдив действала от 2003 г., МВР я следяло с години
Почина Хейдън Пенетиър, бившата годеница на Владимир Кличко беше само на 36
Ще защитава ли КЗП „бедните“ германци, които идват за Евровизия? Държавата да не се меси, зове финансист
Трагедия на Околовръстния път в Кюстендил: 21-годишен шофьор блъсна и уби пешеходец
Руските балистични ракети все по-често пробиват украинското ПВО: Patriot не достигат
ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната
Жаркото лято продължава: До 35 градуса днес, морската вода е 24-25
Папа Лъв XIV с призив: Спрете насилието срещу палестинците на Западния бряг
Щастлив ден за три зодии, Венера и Юпитер им дават крила, но следобед не се захващайте с важни дела!

Няма такава държава.
Пак добре работи правосъдието ,след няколко години има осъдени ,защо в Америка за един месец и са осъдени а във нашата прекрасна страна ,някакви измислени съдии точат делата с години .
Правосъдната ни система е пълен фарс .
1 - За убийство/изнасилване на дете - смърт.
2 - За терористични действия довели до смъртта на един или повече хора - смърт.
3 - За убийство на човек, по-възрастен от 13 години - доживотна присъда, без право на замяна.
4 - За убийство на повече от един човек, с възраст над 13 години - смърт.