Мадрид осъмна под блокада заради К-19
От днес в редица райони на Мадрид и околностите влизат в сила нови мерки срещу разпространението на коронавируса. Те бяха обявени от регионалните власти заради увеличаването на случаите на Covid-19. На недоволството от мерките на хората в засегнатите зони здравните власти в Мадрид отговориха:Мадрид е най-засегнатата област в Испания, следвана от Каталуния, предаде БНР.
Новите мерки засягат над 850 хиляди души, които нямат право да напускат кварталите си, освен за да отидат на работа, за обучение или медицински преглед. Влизането в тези райони също е ограничено. Отново затварят парковете, а магазините и ресторантите са лимитирани до 50 процента от капацитета си. В цялата област вече могат да се събират до шестима души, вместо до десетима, както досега. "Това е тежко решение, но е необходимо. Става дума за вирус, срещу който към днешна дата няма ваксина, нито лечение. Но знаем как се разпространява и сме длъжни да реагираме". Засилено е полицейското присъствие, глобите за нарушителите са най-малко 600 евро, но няма да бъдат налагани през първите 48 часа. Мадрид и околностите са най-засегнатата област от коронавируса в Испания. Смъртните случаи в Испания надхвърлиха 30 000 при 640 000 потвърдени случая на зараза.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
