Българските туристи спасиха Слънчев бряг от фалит
Средностатистическият български турист посещаваше малки семейни курорти, апартаменти и частни вили, на които през август запълняемостта им бе на 100%, отчитат от туристическата камара
Българските туристи спасиха летният сезон по нашето Черноморие. Благодарение на тях част от хотелите в Слънчев бряг не обявиха фалити, а вилите за гости успяха да запълнят капацитета на 100%, съобщава БНТ.
На фона на пандемията от коронавирус от туроператорския бранш все пак са доволни от сезон 2020. Невъзможността да се пътува в чужбина и ограничението в гръцките курорти привлякоха най-вече българските и румънските туристи.
Средностатистическият български турист посещаваше малки семейни курорти, апартаменти и частни вили, на които през август запълняемостта им бе на 100%, а много от големите хотели дори не отвориха врати през този сезон, обявиха от регионалната туристическа камара.
Хотелите в Слънчев бряг, които основно разчитат на поток от туристи от Великобритания, Израел и Русия, признават, че през първите месеци са работили на загуба. Около 80% е спада за всички чуждестранни пазари.
В сравнение с миналата година загубите са около 60-70%, каза председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Веселин Налбантов.
В същото време повечето хотели в Поморие са работили на пълен капацитет, но и там сезонът е започнат едва в средата на юли.
На 10 октомври е планиран последният чартърен полет. Според данни на регионалната туристическа камара в Бургас с 80% по-малко са чартърите за август в сравнение с миналата година.
Туроператори отчитат, че само 20% от отменените резервации през този летен сезон са прехвърлени за следващата година.
Гергана Петрова: Започнаха да ме бутат от НСО, а бях доста далеч от Румен Радев
Натали Пашева пак в стола на Марина Цекова: Какво става в „Събуди се“
Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите?
Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск
КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект
Трагедия в Бургас: Възрастен мъж загина след падане от бл. 71 в „Братя Миладинови“
Тойотата на нахакана млада дама, заемаща две паркоместа в Бургас, вбеси съседите й
Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира
Мечка опустоши пчелин край Асеновград, изяде 150 кг мед за седем нощи
Готви се нов Закон за МВР, зависими служители ще бъдат отстранявани от системата
Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември
Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви

Миже да те лАжем !
Е, не, това вече си е hardcore gangbang порно!