×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чарли, Джулия , Роки и Чоки-щастливците,които намериха свои стопани от пръв поглед


Чарли, Джулия , Роки и Чоки-щастливците,които намериха свои стопани от пръв поглед
Щастливите стопани с новия си домашен любимец
19 Септември 2020, Събота, 14:29 ч.
Автор: Флагман.БГ

Минути след старта на акцията 4- те симпатични кученца бяха осиновени и тръгнаха към новите си домове

 

Чарли, Джулия , Роки и Чоки са щастливците от Приюта за безстопанствени кучета към Община Бургас,които намериха свои стопани от пръв поглед.

Минути след старта на акцията 4- те симпатични кученца бяха осиновени и тръгнаха към новите си домове. Стопаните получиха паспорти с отразени процедури по кастрация, ваксинация и обезпаразитяване.

Общо 10 кучета от Приюта край м. "Пода" бяха част от кампанията по осиновяване днес.  Мотото й бе "Ще те обичам - само ме вземи". Нейни организатори са Община Бургас и СНЦ "Спаси приятел".

"Идеята ни е да продължаваме с подобни акции, в приюта има кучета на различна възраст и с различни размери, които са изключително дружелюбни и любвеобилни и ще направят своите нови стопани много щастливи". Това заяви зам.-кмета по Стратегическо развитие и екология, дигитализация и адаптация към промените на климата Весна Балтина, която активно участва в инициативата и отдели внимание на всяко едно куче.

За четириногите освен много прегръдки имаше и вкусни лакомства.

Днешната инициатива е част от кампанията на Община Бургас "Кучето мой приятел и моя отговорност", посветена на 19 септември - Световен ден на почистването.

Следващият й етап е насочен към отговорността на стопаните на домашни любимци. Призоваваме  всички собственици на домашни любимци и всички гражданите в периода от 01.10  до 31.10 да се включат в  почистването на зелените площи и местата за отдих около  мястото където живеят  и  изпратят снимки на събраните отпадъци и почистени терени.  

За най-активните участници в инициативата община Бургас ще осигури награди.

Снимките за участие може да изпратите на посочения ел. адрес: [email protected]




В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември 30/08/2026, Неделя 11:01 0
12
Коментара по темата
12.
ффффф
20.09.2020 13:32:34
1
1
Кучетата статаха повече от родените деца в БГ.
11.
отговорност
20.09.2020 12:06:18
1
1
Кучето пък и всяка животинка освен любов носи и отговорност...в тоя свят на масово озлобление те носят малко човещинка която иначе би трябвало да е присъща номо сапиенса...грижете се за тях и те ще ви обичат....
10.
Умен
20.09.2020 09:47:15
0
2
До 9
Сайтът е слаб, все едно го е правил някой ученик. По принцип трябва да се направи профил на всяко куче със снимки, може по две-три, описва се име, порода, години, килограми, височина, ваксини, чипиране, обезпаразитяване, паспорт, дали е агресивно, дали става за семейство с деца, възрастни, други кучета и дребни животни, т.е. описва се характера на кучето. Приюта да се свърже с други международни организации за бездомни кучета, да могат да се осиновяват и в чужбина.
9.
До умния №5
19.09.2020 21:36:02
2
6
Е то си има сайт стига да знаеш как се ползва Google. https://opbk.burgas.bg/ А до жалкия №7 - оди си земи пико и амфети, качи се на някоя висока сграда и с ММА завъртане политай рязко надолу щот с таква изказвания си крайно негоден за обществото.
8.
До 3
19.09.2020 21:15:50
0
3
Че ние, българите към какво сме отговорни?
Или вие, 3, сигурно не сте безотговорен в някакво отношение. Не всички стопани на кучета са безотговорни, но точно безотговорните изхвърлят домашните си "любимци" или малките им на улицата или извън града.
7.
ного жалко
19.09.2020 21:02:52
4
4
Аз исках да си взема питбул и отидох да разгледам но нямаше. Много исках да си взема и да почна да го храня със сурово месо, да го завързвам и да го бия с пръчка за да се озлоби. После щях да го пускам по улиците да разкъсва улични котки и накрая вече когато е готов да нахапе и убие някой човек или дете. За кво съм се записал на емемей и съм дал 200 лв за анцузи ако нямам питбул ?
6.
Jeko
19.09.2020 17:17:47
2
18
Браво! Чудесна инициатива! Една от малкото полезни , които прави кмета.
5.
Умен
19.09.2020 16:59:45
0
25
Ей сега ще ви дам една безплатна от мен идея. Приюта да си направи сайт, на който да каче снимките на кучетата, породата имената, годините, килограмите и други особености.
4.
бе то хубаво
19.09.2020 15:48:21
7
5
ма що ги кастрират....горките.....
нали не могат да говорят........
3.
безотговорност
19.09.2020 15:07:50
7
18
Безотговорността на стопаните на домашни кучета е явна. За да се грежиш за куче е нужна и известна доза култура, която явно липсва. Да си събират изпръжненията на любимците от тротоарите и тревните площи и да не нарушават спокойствието на другите граждани, които са в парка.
2.
фтврпх
19.09.2020 15:03:24
23
13
Освен че тротоарите са минирани от кучешки изпражнения, днес и алеята край морето беше минирана пък от конски фъшкии. Пфуй! Градът схана лайнян от добитък. Абе я идете в другите европейски градове да видите има ли такова нещо.
1.
Браво
19.09.2020 14:37:00
3
41
Много добро мероприятие!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Общият индекс на храните на едро все пак върви надолу, но яйца, зрял фасул, леща и пилешко поскъпват Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември В Северна Гърция вече има чувствително по-евтини нощувки, чадър с два шезлонга се намира от около 15-20 евро, а от 31 август започва голямо намаление в супермаркетите Шкода и Мерцедес се помляха на пътя Бургас-Айтос Шкода и Мерцедес се помляха на пътя Бургас-Айтос По първоначални данни няма пострадали, щетите са само материални Край на тайната на заплатите: Работодателите ще казват възнаграждението преди интервю Край на тайната на заплатите: Работодателите ще казват възнаграждението преди интервю Забраняват въпросите за предишната заплата и клаузите, които пречат на служителите да обсъждат доходите си, а фирмите ще дават информация за средното заплащане по позиции От 1 септември плащаме значително по-малко за сянка на плажа - ето кои са ивиците с нови цени От 1 септември плащаме значително по-малко за сянка на плажа - ето кои са ивиците с нови цени Председателят на Асоциацията за развитие на морските плажове Симеон Цветков съобщи пред Флагман.бг, че цената в Слънчев бряг пада на 10 евро, а Равда - на 15 евро ГЕРБ събира 700 делегати в НДК, Борисов подготвя кадрови промени и чертае битката за президент ГЕРБ събира 700 делегати в НДК, Борисов подготвя кадрови промени и чертае битката за президент Националното събрание ще гласува нов състав на Изпълнителната комисия, а големият въпрос остава дали партията ще влезе във вота със собствен кандидат Путин ще надживее Тръмп политически Путин ще надживее Тръмп политически Тръмп ще има големи проблеми след изборите за сенат и конгрес, а Путин на практика вече е изключително отслабен и в отбранителна позиция, смята бургазлията АТВ затисна 33-годишна жена край Смолян, пожарникари я спасиха АТВ затисна 33-годишна жена край Смолян, пожарникари я спасиха Пожарникари освободили пострадалата изпод машината, лекарите не открили видими тежки травми Стрелба от черен Мерцедес в София: Деца попаднали под обстрел с еърсофт пистолет Стрелба от черен Мерцедес в София: Деца попаднали под обстрел с еърсофт пистолет Свидетели твърдят, че са подали сигнали на 112, но към момента няма официално съобщение от СДВР за задържани Слънчева неделя в Бургас и по морето, на запад идват порои и гръмотевици Слънчева неделя в Бургас и по морето, на запад идват порои и гръмотевици Край Черноморието температурите остават до 28-29 градуса, морската вода е 24-26 градуса, а за седем западни области НИМХ обяви жълт код
Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Рак, Везни и Водолей влизат в период на болезнена равносметка, в който старите илюзии отстъпват място на решенията Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Джон Ратклиф разговарял с ръководителите на руското външно разузнаване и ФСБ, докато Вашингтон търси път за връщане на Москва и Киев на масата за преговори Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори