Помощник-машинистът на потрошения влак за Бургас е с нарязано лице и тяло, в болница е
За съжаление често се случва да бъдем обект на обстрелване – било с камъни, било с други предмети, на линията слагат камъни, траверси, други тежки предмети, каза главният машинист Илиян Тодоров
В столична болница с нарязано лице и забити стъкла в тялото е откаран помощник-машинистът на влака София - Бургас. Локомотивът за малко да дерайлира заради безотговорни вандали, които го потрошиха в движение. Главният машинист на влака Илиян Тодоров, който също е пострадал, разказа, че работи от 7 години в БДЖ и това не му се случва за пръв път. На лицето му все още е изписана уплахата от случилото се, тъй като именно той щеше да се чувства отговорен, ако беше погубен нечий живот. Закъснението на железницата в Бургас беше около 1,30 часа заради инцидента, който можеше да се превърне с брутална трагедия, ако един от двата разминаващи се влакове беше излязъл от релсите.
Безотговорни вандали потрошиха влак за Бургас в движение, двама са пострадали
"Някой от пътниците на влак с номер 8640, с който се разминавахме на гара Септември, изхвърли нещо като балон с вода през прозореца към нас, при което при скорост от 80 км/час и на двата влака, това нещо чупи стъклото и влиза в кабината. Стъклата прорязаха мен и колегата ми, който е доста сериозно пострадал и в момента трябва да е транспортиран в София за лечение. Аз имам леки контузии, тъй като прозорецът се счупи от неговата страна, но той е с нарязано лице и забити стъкла по цялото тяло. , които могат да накарат влака да дерайлира", каза Илиян Тодоров.
Веднага след бруталния вандалски акт е подаден сигнал на тел. 112 и компетентните органи са се задействали за установяване на извършителите.
Подобни прояви са тежко посегателство не само върху имуществото на БДЖ и локомотивния персонал, а застрашават живота и здравето на пътниците от влака. БДЖ осъжда остро всяко подобно застрашаващо човешки животи посегателство и се надява срещу извършителите им да бъде упражнена цялата строгост на закона.
Как да премахнем мухълът за да не се появи отново?
Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран
35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода
Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България
Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори
Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница
Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г.
Седем обвинени за организирана престъпна група, сред тях началник на столично РПУ
Слави Трифонов атакува „Маркет линкс“: Или са некадърници, или манипулират
Алекс Раева разказа как лъжата ѝ помогнала да оцелее в детството
Любимец на жените празнува днес
Консултациите при президента продължават утре с „Възраждане“ и ДПС-Ново начало
