Глоба до 2000 лв. за директор, ако ученик е без маска
Инспектират целия персонал в учебните заведения
Пандемията вече засегна училищата, а в детските градини случаите на заразени се появяваха периодично през цялото лято.
Какви са мерките и глоби разкри БТВ.
Кухненският персонал в учебните заведения задължително трябва да бъде с ръкавици, специално облекло, маска или шлем. Предвидени са санкции за нарушители на ковид-мерките – ще се инспектира целият персонал.
За физически лица глобата е от 300 до 1000 лв., а при повторно нарушение, тя ще бъде между 1000 и 2000 лв. За юридически – глоба между 500 и 2000 лв., при повторно нарушение санкцията ще бъде между 2000 и 5000 лв.
Ако ученик е без маска, ще се налагат санкции на директора на съответното училище. При повторно нарушение ще има и по-сериозни санкции за самото учебно заведение. В момента и в училищата, и в детските градини текат проверки на БАБХ и РЗИ за спазване на противоепидемичните мерки.
ПП при президента: Нужен е преглед на заплатите в държавната администрация и намаляване броя на министерствата
АПИ с важна информация, променят движението на АМ Тракия
Румен Радев готви кабинет със сливане на министерства
„Демократична България” пред президента: До края на юли трябва да изберем нов ВСС
Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран
С ритуал и музикален поздрав от ПФА „Добруджа" празнуваме Гергьовден в Бургас
Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец
Бургас осигурява два големи LED екрана за излъчване на Giro dItalia
Венци Стефанов: Рекетират ме наемници от фирми за бързи кредити
Почина легендарен политик
Сладкар показа рецептата за най-вкусните шоколадови кексчета
Моника Валериева проговори за раздялата с Меди: Живеехме в токсична среда
