Радост за рибарите в Царево! Морето завря от пасажи паламуд
Местните рибари хванаха килограми от деликатесната риба
Морето край Царево буквално се превърна в бездънна яма и завря от пасажи паламуд, видя Флагман.бг. Местните рибари хванаха килограми от деликатесната риба и се завърнаха на брега с пълни мрежи и широки усмивки.
В улова им имаше както циганки, така и туруци, но по всичко личеше, че са изключително доволни, тъй като в мрежите им имаше паламуд с тегло 600 до 850 кг. Въпреки, че пикът на риболовния сезон е през месец ноември, паламудът излезе по-рано тази година и донесе добри емоции за местните рибари.
Качествен паламуд, до 900 грама се хваща в момента. По 150 кг е уловът на лодка, разкриват старите рибари.
По-рано Флагман.бг публикува уникална рецепта за паламуд, която 90-годишната баба Иванка от Царево разкри единствено за нашите читатели. Ценителите на рибните ястия със сигурност ще си оближат пръстите. ВИЖТЕ РЕЦЕПТАТА ТУК.



Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите
Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа
Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха
Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив
7 сафрида за 7,10 евро и литър наливно вино за 28,50: Сметка от Пловдив разгневи клиентка
Агент под прикритие купил 500 г фентанил от наркобандата с лаборатория във „Факултета“
Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години
Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова
