Почина запалената от мъжа си във Врачанско жена
Запалената от мъжа си жена във Врачанското село Три кладенци е издъхнала, съобщава NOVA. Жената е горяла поне четвърт час, докато успее да излезе сама на дворната чешма, за да се опита да се самозагаси. Писъците ѝ били чути от сина ѝ и двама негови приятели, които ѝ дали първа помощ, но с оглед изгарянията, които тя получила били несъвместими с живота.
Жената е приета в "Пирогов" в кома с над 90% изгаряния, поставена е била в специална водна камера и на командно дишане, разказаха близките.
Въпреки усилията на медиците в клиниката тази сутрин е починала. Информацията бе потвърдена от кмета на селото Светлан Симеонов, който се е включил да помага на синовете на починалата жена да организират погребението.
Съпругът-насилник е в ареста. Във вторник мъж в с. Три кладенци подпали жена си докато тя спи. Малко след 21.00 часа съсед на семейството попаднал на зловещата гледка.
Синът на жертвата Милен Татянов разказа, че и друг път баща му заплашвал, че ще ги запали, но те не вярвали, защото все пак им е баща. Той сподели, че заедно с двама негови приятели първи чули писъците на горящата жертва.
Свидетели разказаха, че когато отишли да помогнат на жената, той все още е бил там и е подгонил сина си с коса.
Това не е първото посегателство на 52-годишния мъж срещу 45-годишната жена, с която живее на семейни начала повече от 30 години.
Преди време нападателят отрязал косата ѝ с нож. После опитал да я удави в язовира. Така прогонил от семейния дом и големия си син.
На улица "Роза" семейството се нанесло, след като Татяна купила къщата с кредит. До вчера минавала средно по 90 км до Мездра и обратно, за да работи и да изплаща заема. Във вторник вечерта си легнала рано, защото трябвало да става в 3.00 часа за нощна смяна.
"Жената беше в критично състояние. Не знам какво заслужава този човек", коментира един от очевидците Марин Георгиев.
Хората, притичали се на помощ признават, че часове след случилото се не могат да се отърват от шока и да опишат видяното с думи.
"Аз, каквото съм видял, това не се забравя никога. Това е нещо ужасно", казва кметът на селото Светлан Симеонов.
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка
Силяновска се върна в РСМ и атакува България: Не се държи приятелски
Акула нападна и рани тежко жена на плаж
Киев се готви за нова руска атака с "Орешник"
Тежко остава състоянието на едното дете, пострадало с тротинетка в София
Брокер обясни как е трябвало да бъде заобиколен законът с Баба Алино
Как да увеличим бъдещата си пенсия трикратно
Двойник пял вместо Шакира
Правителството на САЩ спира достъпа до ИИ модели
Канада и Босна и Херцеговина завъртяха първото равенство на Мондиала
Дневен хороскоп за 13 юли 2026: Ракът покорява с чар, а Водолеят да внимава с интригите
Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година
