×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скандал! Кутев разкри защо БСП и ДПС искат оставката на Караянчева, а тя обяви, че лъжел


Скандал! Кутев разкри защо БСП и ДПС искат оставката на Караянчева, а тя обяви, че лъжел
Искаме оставката на Цвета Караянчева, защото България е република с парламентарно управление, а тя мотивира отказа за граждани до парламента със заповед на министър, каза Кутев
18 Септември 2020, Петък, 08:40 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Председателят на Народното събрание не отговори на въпроса дали ще освободи достъпа за гражданите до парламента

Поводът да поискам оставката на председателят на Народното събрание Цвета Караянчева бе скандала с майките от „Системата ни убива“ в Народното събрание. Опитваха се на физиологично ниво да ги изнудват, за да ги спрат да протестират, а това бе отвратително, каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът от БСП Антон Кутев. 

„Оставката й не я поискахме едновременно с ДПС, а последователно. В декларация, която направих аз, настоявах тя да не ръководи повече парламента. Веднага след това излезе лидерът на ДПС и каза, че ще започнат да събират подписи“, добави той.

„Излиза Цвета Караянчева и казва, че не отговаряла тя за охраната. Въпросът бе защо народът не може да влезе в Народното събрание“, заяви Кутев.

„Вече в комисии не пускат нито гражданиски организации, нито самите граждани. Това зависило от председателя на комисията, а в същото време Караянчева ми обяснява, че това било нареждане на министъра. Затова й искаме оставката. България е република с парламентарно управление. Народното събрание казва на министъра какво ще стане, а не обратното“, добави той.

„Борех се, за да може да вкараме тези десет майки да отидат до деловодството, което не е в парламента. Ако като председател на Народното събрание не разбира, че тя управлява процеса, а не НСО или министър, значи няма място там“, коментира депутатът.

„Майките имаха съвсем самостоятелни цели. Искаха да обърнат внимание върху определени проблеми. Дали Мая Манолова има политически цели си е неин проблем“, добави той.

На въпроса дали тя е използвала майките на деца с увреждания, за да постигне свои политически цели, Кутев отговори, че не може да каже това, защото отдавна познавал протестиращите жени и те са благодарни на тези, които са им помогнали. 

„Голяма част от протестите сега са защото не можахме да убедим българите, че изборите са честни. Ако те са сигурни, че това е вота на народа, напрежението по улиците ще е много по-малко“, добави той, след което Цвета Караянчева се свърза с водещия Антон Хекимян по телефона, за да опровергае думите на депутата. 

„Включих се, за да опровергая лъжите на Кутев. Жените от „Системата ни убива“ бяха допуснати до деловодството. В 10 часа те внесоха декларация и тя бе отправена към всички народни представители, които искат да се срещнат с тях. Имаше срок от 16-ти до 18-ти“, заяви парламентарната шефка. 

„Има заповед на министъра на здравеопазването от февруари, на базата на която се издават разпореждане и за пропускателния режим в съответните учреждения. В момента се намираме в епидемична криза и затова тази заповед все още действа“, добави тя. 

„Има правилник на Народното събрание, в който се казва, че след като посетител приключи срещата си, в рамките на 30 минути трябва да напусне сградата. НСО са изпълнявали правилника. Не мисля, че жените са били ритани, бити. Има видео, на което може да се види какво се е случило“, изтъкна Караянчева. 

БСП и Мая Манолова използваха ситуацията с политическа цел, каза още тя. 

След като водещият я пита дали ще освободи достъпа за гражданите до Народното събрание, Караянчева затвори. 

„Това, което тя казва, че било лъжа, не е. Аз бях там, а нея я нямаше. Без личната ми намеса майките нямаше да бъдат допуснати. Те пуснаха четири, а другите – не. Аз трябваше да се намеся, за да може да влязат в сградата“, каза още Антон Кутев. 

„Хората искат промяна и БСП трябва да е по-активна през последните месеци, за да докаже своето място като сила, която може да променя обществото“, добави той.

„БСП трябваше да играе много по-голяма роля в тези протести, но дали можеше да ги оглави е сериозен проблем, защото е комунистическа партия с много дълга история и много хора са против нея“, каза още той.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
друга Мая
18.09.2020 15:47:57
2
3
Охх, много е горещо тия дни в София. И аз не смогвам да покрия всички места, ... То не са площади, , треторазрядни мозъчни тръстове, тайни драгалевски беседки, на които се чертаят плановете за „Новата България“. Само до Дубай не ми стига времето да отскоча, аам гледам, че не трябва да се тревожа – моята посестрима Майчето Манолова явно лети с чартърчета натам и редовно получава ценни указания.
Ми той Ел Чапото сам си го каза: Много обича русата кюстендилска… череша да го търси за поддръжка. И тъй като гледам явно добре я е тунинговал. То не са скъпи фъш-фъш и процедури за опъване на бръчки и мозъчни гънки. Събрала е Каката пари за едни лумпенчета да ходи и да буни провокация по протестите и сега се прави на ботоксова кукла на площада.
„Аз съм обикновена гражданка, ходя да изразявам гражданска позиция. И през 2013 ходих на площада“, реди милата пред трибуната на Божковата телевизия. А водещчето кима и се съгласява. Не пита, не противоречи. „Мая каза“ е новата „Една жена каза“. И тя най-безцеремонно ми краде хляба.

Аз обаче няма да се дам без бой. Защото най-ценното на Кака ви е паметта – а тя е дълга и пълна със срамни спомени като живота на куртизанка. Помня Майчето бифор Божков. Помня червените й дни като депутат, когато разказваше, че тя е предложила Делян Пеевски за шеф на ДАНС. (Тук слагам една скоба, за да попитам: Абе, що сте такива наивници всичките – като ви пълнят главата олигарсите с лъжи за Делян Пеевски и ставате големи защитници на правдата, а като ви уважават по балкански тия същите олигарси и ви крадат парите през ток, газ, лекарства – си трайкате и се правите на ударени? Ама те французите са го казали - всеки народ заслужава съдбата си.).

Та, тогава Мая беше голяма героиня – ходеше смело зад кордона от полиция и мило се усмихваше на протестиращите, а те откровено й теглеха по една… дългосвиреща. И сега пак е на площада Майчето. Ама като част от народа (явно досега не е била от народа…) и се бори за „справедливост“.
10.
преди
18.09.2020 15:27:40
1
4
време гледах по ТВ как Кутев се жалва че в училище викали на дъщерите му,,ЧЕРВЕНИ БОКЛУЦИ"--- ми такива сте!
9.
До8ми уш Тиквата
18.09.2020 13:07:46
2
3
Не се преименувай ей Спермалине! За майка ти едно време казаха че и викали ТКЗС-то защото всички влизали в нея.
8.
Тиквата
18.09.2020 11:23:20
25
17
Простата кърджалийска шунда да мълчи
7.
356
18.09.2020 10:55:11
12
27
бтв вече стана клозетна телевизия щом каниш кутев даже без да си чул интервюто знаеш какво е казал канят само хора които са предвидими в изказванията си въобще не можеш да очакваш нещо реално съгласен съм че може да се отправят и критики към управляващите но точно кутев свиленски симов зарков са подлизурковците на нинова и от тях нищо реално не може да се чуе а те са основните събеседници в бтв жалко беше хубава телевизия
6.
Доказан лъжец по "Череп тв"
18.09.2020 09:51:39
16
34
Г-н Кутев, а да знаете кой стои зад убийството на Манол Велев-съпруга на Весела Лечева?
Не за друго, а защото Радко бунака каза че Божков звучал по-убедително от прокурарурата!
В този ред на мисли относно обвиняеми и съдени по времето на ГЕРБ и Борисов: Очите, Килърите, Наглите и другите, и те ли звучат по-убедително?
5.
хнмрпхх
18.09.2020 09:39:16
7
12
Управляващите са се самозабравили. Всички сме равни. От какво се крият, защо се изолират в парламента, значи нещо не е наред, значи вършат нередни неща щом се е стигнало до там. Ако правеха неща полезни за народа, нямаше да има от какво да се крият и ограждат. Време е за промяна. Много дълго се задържаха тези и изгубиха връзка с реалността.
4.
ОСТАВКА !
18.09.2020 09:32:04
32
14
Мутри вън !!!
3.
Бай Дечо
18.09.2020 09:27:55
14
22
Само като видя че новината е от БожкофТВ, даже не си правя труда да прочета.
2.
Защо лъже така най-долно тая ПКП
18.09.2020 09:11:17
6
1
$В момента се намираме в епидемична криза и затова тази заповед все още действа, добави тя"

Това е пълна лъжа!
Не се намираме в епидемична криза.
Госпожата бърка политическата криза с епидемична. Макар че ако се замисля може политическата криза да се нарече епидемична, но трябва да се уточни, че е политическа все пак
1.
Ко речи?
18.09.2020 09:08:48
2
18
„Има заповед на министъра на здравеопазването от февруари, на базата на която всички разпореждания издават свои за разпореждане и за пропускателния режим в съответните учреждения."

Една гаща плява да яде нащо магаре...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Военната драма оживява край Бургас, Солниците се превръщат в снимачна площадка Военната драма оживява край Бургас, Солниците се превръщат в снимачна площадка Разказва се историята на летци, защитавали София по време на бомбардировките през 1943–1944 година, които години по-късно съдбата отново събира в морския град Бургас чупи рекорда за най-голямо виенско колело, атракционното чудо прилича на Лондонското око Бургас чупи рекорда за най-голямо виенско колело, атракционното чудо прилича на Лондонското око Издигнаха го в Морската градина в момента, когато птиците започват отново своя прелетен сезон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха Ветото срещу санкциите на ЕС отпада, кабинета „Радев“ има само резерви за патриарх Кирил и Алекперов Ветото срещу санкциите на ЕС отпада, кабинета „Радев“ има само резерви за патриарх Кирил и Алекперов Военният министър припомни, че служебното правителство на Димитър Главчев ни е ангажирало с даването на 80 млн. евро на Украйна и с тези пари се купува оръжие от САЩ Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях Представянето на книгата събра почитатели на литературата в емоционална вечер, посветена на Бургас, човека и малките чудеса на живота Веска и Донка са двете бургазлийки, спипани в Опела с пико лабораторията в центъра Веска и Донка са двете бургазлийки, спипани в Опела с пико лабораторията в центъра По информация на Флагман.бг задържаните са 19-годишната Веселина Маринова и 31-годишната Донка Ангелова Откриха предсмъртното писмо на самоубилата се бургазлийка Откриха предсмъртното писмо на самоубилата се бургазлийка 41-годишната бургазлийка е взела такси до Моста снощи, мотивите за фаталното решение са дълбоко лични Как да разпознаем фалшив онлайн магазин? 9 белега за измама Как да разпознаем фалшив онлайн магазин? 9 белега за измама Вижте тревожните сигнали, които да проверите преди да платите онлайн Нарушава ли домашния си арест Стоян Колев? Слезе на пейката пред блока на сладки приказки Нарушава ли домашния си арест Стоян Колев? Слезе на пейката пред блока на сладки приказки По закон домашният арест забранява напускане на жилището без разрешение, а при нарушение мярката може да бъде заменена с по-тежка AI филм за Васил Левски разбуни мрежата още преди премиерата (ВИДЕО) AI филм за Васил Левски разбуни мрежата още преди премиерата (ВИДЕО) „Агенти на времето: Васил Левски“ е насочен към деца, но трейлърът отприщи спор дали изкуственият интелект може да разказва българската история
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж Той се включи в елитна европейска бригада, която ще съдейства за сигурността на милионите туристи в най-горещите зони на мегаполиса Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  Техеран изстреля в отговор ракети по Бахрейн и Катар Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Ислямската република е приключила, отсече той и заплаши с нахлуване на остров Харг, а говорителят на иранския парламент му отговори с „хайде, чакаме те“ Брюксел иска да ни следи и в колата: Новите автомобили задължително с камери! Брюксел иска да ни следи и в колата: Новите автомобили задължително с камери! Поредната регулация влезе в сила вчера. Криитиците я наричат „още една стъпка към цифровия концлагер“
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня При психиатъра:
- Представете си, че се събуждате в тялото на човек, когото не понасяте!
- Докторе, аз всеки понеделник се събуждам така
Виц на деня Виц на деня Жена мрънка на мъжа си:
- Не излизаме никъде заедно!
- Добре! Утре ще те взема като ходя да изхвърлям боклука...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако някога почувствате, че работата ви е безполезна, знайте, че в заводите на BMW има служители, които монтират мигачи на автомобилите!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори