Астронавт от МКС: Земята не е плоска
Руският астронавт Иван Вагнер обясни защо обектите на снимките от станцията изглеждат големи
За хората на науката е доста странно, че дори и през 2020 г. все още има мнозина, които са убедени, че Земята е плоска. Макар сред тези хора да има и много шегаджии, които просто се забавляват, не малко от тях наистина вярват, че Земята не е кръгла.
Руският космонавт Иван Вагнер в момента е на борда на Международната космическа станция (МКС). От там той публикува в Twitter кратко обяснение защо снимките, които споделя, изглеждат "странно", според някои хора, пише vesti.bg.
Те спекулират, че обектите на снимките изглеждат твърде големи. А това няма как да се получи, ако е снимано от височината, на която учените твърдят, че се намира МКС. Затова според спекулациите, има два варианта: или е снимано от самолет, или Земята е плоска.
Според Вагнер обаче има и трето обяснение. "От време на време виждам коментари, че снимките са били направено от самолет, а плоскоземци се съмняват, че са направени от космоса. Още от самото начало на моя полет пиша, че правя снимките с обектив с лещи 1600 мм и именно затова обектите изглеждат толкова големи", пише Вагнер в Twitter, цитиран от CNET.
В Instagram Вагнер показва и допълнителни снимки, в които показва три кадъра на водопада "Ангел' във Венецуела. Те са направени с три различни фокусни дължини - 80мм (колкото е приблизителният максимум на човешкото око), 500мм и 1600мм, което "скъсява" дистанцията от 420 км.значително. "Надявам сега да няма повече въпроси", пише още Вагнер.
Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open
Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция
Мъжете, които не ви уважават, правят тези неща
Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина
Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона
На 28 август идва почти Кървава Луна, от България ще видим само началото
Скопие праща нов посланик у нас
Жегата остава: До 36 градуса в сряда, на места ще превали
Бургас събира експерти и иноватори в образованието на XVII Научно-практически форум
Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия
Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта
