×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ремонтът пред жп гарата в Бургас продължава и днес
  • Заради бума на AI: Карибски остров удари джакпота с националния си домейн
  • Бившият директор на ФБР е обвинен в заплаха за живота на Доналд Тръмп
  • САЩ пускат паспорти с образа на Тръмп – вижте как ще изглеждат
  • „Хвърляни живи от 16 метра височина“: Откриха масов гроб от Втората световна война
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
  • Полицейска гонка, спречкване и скъсан пагон: Задържаха шофьор без книжка и с 1,67 промила
  • Министерският съвет се събира на едно от последните си заседания
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Категорична подкрепа от ВСС за нов мандат на апелативния прокурор на Бургас Любомир Петров


Категорична подкрепа от ВСС за нов мандат на апелативния прокурор на Бургас Любомир Петров
Любомир Петров има един успешен мандат като административен ръководител на апелативна прокуратура-Бургас, сега започва втори
16 Септември 2020, Сряда, 20:41 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, архив на Флагман

Бургаската прокуратура е много добре администрирана прокуратурата и има добро взаимодействие и с окръжната и районната прокуратура, изтъкна Иван Гешев

 

Любомир Петров получи нов мандат като административен ръководител на Апелативна прокуратура-Бургас. Днес той бе изслушан на заседание на прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС), която му гласува категорично доверие и одобри концепцията му за управление.

„Запознат съм в детайли с работата на Районните и Окръжни прокуратури от апелативния район въз основа на констатациите от отчетните доклади, от ежегодно извършваните комплексни ревизии, планови тематични проверки, на инстанционната дейност по преписки и дела и на проведените множество срещи и работни съвещания с административните ръководители на прокуратурите и наблюдаващите прокурори. Проучвам и анализирам всички доклади и справки, изготвени от прокурорите от различните надзори в БАП, като съвместно с тях формулираме обективно и отговорно проблемите и набелязваме мерки за тяхното разрешаване. В резултат на това са постигнатите много добри резултати в дейността на прокуратурите от апелативния район, което се потвърждава и от статистическите данни за прокурорската дейност през 2018г., съпоставени с данните от предходните години“, изложи мотивацията си кандидатът.

На 16-и става ясно: Има ли апелативният прокурор на Бургас „да“ от Гешев за втори мандат

В подкрепа на това той посочи, че през последните 4-5 години в целия апелативен регион е констатирано съществено намаление на броя на върнатите от съдилищата дела, които за 2018г. са малко над 2% от внесените в съд дела. Съществено е намален и броят на оправдателните присъди, които са малко над 1%. Съществено е подобрена и срочността на разследването в досъдебната фаза на процеса и срочността при решаване на преписките и досъдебните производства в сравнение с предходните 5 и повече години.

Любомир Петров - единствен кандидат за апелативен прокурор на Бургас

 „Много важен е и факта, че през 2018г. сме приключили разследванията по близо 2 000 повече досъдебни производства от новообразуваните през този период. Дела, т.е. приключили сме много дела от предходни години. Много добри са резултатите при приключените бързите производства, като през последните четири години техният брой е увеличен трайно до над 2600 бр., при корупционните дела и при делата за наркотици, при които също отчитаме ръст на увеличение“, каза прокурор Любомир Петров.

Криза отложи избора на апелативен прокурор на Бургас

Като основни акценти сред целите му са работата за утвърждаването на електронния обмен на документи между прокуратурите в апелативния район, участие в работни групи, при изготвяне на законопроекти или актове за реформи в съдебната система на ВСС или Министерството на правосъдието, действия по подобряване на международното правно сътрудничество, стриктно спазване на законовите изисквания и указанията на ръководството на прокуратурата при провеждане на обществени поръчки.

„Ще съобразя изцяло дейността на прокуратурите от апелативния район със заявените от ВСС приоритети за реформа в съдебната система“, декларира още той.

„В каква степен успяхте да изпълните приоритетите във вашата концепция, с която кандидатствахте в първия ви мандат. Има ли такива, които не успяхте да изпълните. Вторият ми въпрос е – със същия екип от заместници ли планувате да работите“, попита Калина Чапкънова, настоящ член на Прокурорската колегия на ВСС, бивш окръжен прокурор на Бургас.

„Мисля, че всички важни приоритети и въпроси, залегнали в предишната ми концепция, постигнахме, ако не отлични, то добри или много добри резултати. Корупцията, срочността и бързите производства, както и върнатите дела бяха сред тях. В Силивен и Ямбол мога дори да кажа, че има нулеви проблеми със срочността. Корупцията – несравнимо по-добре сме отколкото преди 5-6 години. Имаме обаче много рязък спад в делата за данъчни престъпления, което никога не е било. Така че от миналата година започнахме проверки по тази категория дела и в окръжните прокуратури.  Тази година пак ще го направим, макар че данъчните престъпления зависят от качествената работа на НАП. Към настоящия момент съм много доволен от двете зам.-апелативни прокурорки. Говоря сега за себе си – ако усетя, че не върша работата си или, че имаме някакви пропуски – аз няма да се поколебая да си подам оставката. Това важи и за заместниците ми“, посочи кандидатът.

Главният прокурор посочи, че имал възможност на място да се запознае с работата на колегите си в целия апелативен район, като резултатите определи като „впечатляващи“.

„Бургаската прокуратура е много добре администрирана прокуратурата и има добро взаимодействие и с окръжната и районната прокуратура. Провеждат и активна медийна политика и постоянно представят работата си пред българските граждани и общество, което спомага за престижа на прокуратурата. Ще подкрепя колегата Петров за втори мандат“, каза Иван Гешев.

„Убедена съм, че всичко, което колегата е изложил в настоящата си концепция ще бъде изпълнено. Не могат да се пренебрегнат резултати, които показва Апелативната прокуратура в Бургас“, сподели мнение и Калина Чапкънова.

Прокурорската колегия единодушно сподели тази теза и гласува доверие на новия-стар административен ръководител на Апелативна прокуратура-Бургас.


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Мария АРНАУДОВА Кризата в Иран удари и по безопасния секс Кризата в Иран удари и по безопасния секс 29/04/2026, Сряда 14:00 0
3
Коментара по темата
3.
Ха ха
16.09.2020 21:22:10
5
9
Обичам конкурсите с един участник....честни, правови , етични....ами конкурси със изявено състезателен принцип....състезаваш се о... си работа..нещо като обществена поръчка,но с един предизвестен единствен участник..
2.
corruption
16.09.2020 20:56:28
4
6
И този е одобряван от Шиши.
1.
Флагман защо
16.09.2020 20:53:59
4
10
Не информирате читателите си с най важната новина!Статията"""Вземането на заем може да означава че във фискалния резерв няма нищо""
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заради дългове продават аквапарка на бизнесмена Георги Тумпалов за 10 млн. евро Заради дългове продават аквапарка на бизнесмена Георги Тумпалов за 10 млн. евро Това е изненадващо, защото за никого не бе известно, че колоритният предприемач има сериозни финансови проблеми  Община Варна пише официалните си документи на латиница Община Варна пише официалните си документи на латиница Факсимилето е от експертно заседание за строеж на нова сграда в един от най-мърлявите райони на града Кризата в Иран удари и по безопасния секс Кризата в Иран удари и по безопасния секс Защо всички почнаха да се презапасяват с кондоми Георги Ненов и Никола Димитров вдъхновиха студенти в БДУ с примери за успех Георги Ненов и Никола Димитров вдъхновиха студенти в БДУ с примери за успех По време на вдъхновяваща лекция на тема: „И ти можеш“ Пластмасовите бутилки и кенчета стават платени Пластмасовите бутилки и кенчета стават платени Екоминистерството пусна промени за въвеждане на депозитна система за пластмасови и метални контейнери за напитки Зоофилът Жельо: Върнете ми кучето, то ми е необходимо (ВИДЕО) Зоофилът Жельо: Върнете ми кучето, то ми е необходимо (ВИДЕО) Ела да си оправяш бакиите, привика го жена му Тинка Ще разбере ли Бойко Борисов днес истинския риск за ГЕРБ Ще разбере ли Бойко Борисов днес истинския риск за ГЕРБ Крайно време е старите лица в тази партия да осъзнаят, че политическият им път е изминат, защото времето не спира за никого Мартина Вълова от Несебър: Работих в козметична фирма, експлоатираха ме и не ми платиха Мартина Вълова от Несебър: Работих в козметична фирма, експлоатираха ме и не ми платиха Случаят представлява индивидуален трудов спор, а бившата ни служителка отправи и писмено искане за заплащане на значителна сума, за да „обмисли“ промяна на основанието за прекратяване на трудовия си договор, твърдят от компанията  Николай Димитров: Пенсионерският клуб в Тънково създава възможности за активен и пълноценен социален живот Николай Димитров: Пенсионерският клуб в Тънково създава възможности за активен и пълноценен социален живот Модерният пенсионерски клуб  предлага възможности за активно участие в социалния живот, нови технологии и културни инициативи Населението на България се стопи, в края на 2025 г. сме били 6 423 207 души Населението на България се стопи, в края на 2025 г. сме били 6 423 207 души Населението намалява с 14 153 души през 2025 г., като броят на жените продължава да преобладава в по-възрастните групи
Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Извършвани чрез изкуствен интелект (ИИ), включително в създаването на фалшиви видеоклипове и аудиозаписи Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток 142-метровата луксозна яхта „Nord“, свързвана с руския милиардер Алексей Мордашов, е плавала от Дубай към Мускат в Оман през уикенда Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор Бившият канцлер Олаф Шолц пък е осъществил четири пътувания за над 6000 евро.
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори