Най-мощният Тулиум лазер за лечение на простата вече е в УМБАЛ Бургас
В урологичното отделение на УМБАЛ Бургас АД отдавна се прилагат безкръвни и миниинвазивни методи за лечение на урологични заболявания
Най-мощният Тулиум лазер за лечение на простатата вече е на разположение на пациентите в УМБАЛ Бургас. Апаратът е последно поколение и комбинира в себе си решение и на други проблеми – безкръвно разбиване на камъни в отделителната система и отстраняване на тумори от пикочния мехур.
Оплакванията на мъжете с увеличена простата са: често нощно ставане, слаба струя, напрежение и труден старт на уринирането, постоянни позиви за уриниране, усещане за пълен пикочен мехур. При някои пациенти се налага поставяне на уретрален катетър. С помощта на този най-модерен Тулиум лазер се изпарява простатата и се нормализира уринирането.
Вече е съставен списък на чакащите и първите пациенти ще бъдат оперирани до дни. Операцията се покрива от НЗОК, но консумативите за лазера, които не заплаща Здравната каса – специалното лазерно влакно - се доплащат на касата на болницата.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
