БСП искат отстраняване на осъдения Марешки като зам.-председател на НС, хората му го бранят с фланелки
ДПС този път отказаха да осигурят кворума за сметка на "Воля"
Емоционално започна днешното заседание на парламента. ДПС този път отказаха да се регистрират с аргумента, че не одобряват готвените промени в Изборния кодекс. Кворум обаче все пак бе осигурен с помощта на парламентарната група на „Воля“ на Веселин Марешки.
От „Воля“ след това изнесоха декларация в защита на лидера си, който бе осъден на втора инстанция за рекет на четири години затвор и то ефективно. Депутатите от неговата група излязоха вкупом на трибуната с фланелки с надписи „Аз съм Марешки“. Декларацията пък изчете Пламен Христов, който каза, че противниците на техния лидер е прибързано да се радват. От "Воля" отново обясниха, че присъдата е несправедлива и тя била за пред Брюксел предвид предстоящия доклад за правосъдието в България. Делото срещу Марешки опровергавало, че те са патерица на управляващите.
Зам.-председателят на парламента Кристиан Вигенин обаче също излезе с декларация - от името на групата на „БСП за България“. Той заяви, че не може да си затварят очите пред това, че Веселин Марешки е получил ефективна присъда за рекет.
Вигенин припомни, че Валери Жаблянов бе освободен от зам.-председателския пост в парламента за изразяване на лично мнение, което било форма на политическа репресия спрямо него. На този фон присъдата на Марешки, макар и не на последна инстанция, била много по-силен аргумент за отстраняването му.
От БСП предлагат или депутатите от „Воля“ да изтеглят началника си от зам.-председателския пост, или това да бъде сторено от най-голямата група – тази на ГЕРБ, чрез самия председател на Народното събрание (НС) Цвета Караянчева.
Хората на Марешки пък започнаха да блъскат по банките в знак на протест срещу Вигенин.
Реакция от ГЕРБ на този етап няма.
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
САЩ блокираха директното завръщане на американци от Конго заради ебола
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха
След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар
Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа
Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака
САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола
18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас

Питам аз, за какъв чеп фигуранта е президент, като за 5 стинки работа не върши? Опъва всеки месец 12 к. манджа на аванта, охрани, рокли от по 2-3 к. за Деса общата и хората му плащат за това. Време е този търтей да си ходи. Незабавен и безусловен ИМПИЙЧМЪНТ!
То и тези с оставките и протестите са предимно без трудов стаж, наркомани, безделници и пиещи от обяд. Знаем ги такива политпрофесори и комунисти. Във всяка махала е пълно с такива пияни оставкаджии и разбирачи.