×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • Плащат бонуса за Великден заедно с пенсията за април
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Проф. Тодор Кантарджиев: Легионерската болест се лекува с антибиотици
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
  • Изплащат великденските добавки с пенсиите за април
  • Национална стачка на лекарите в Гърция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тодор Байчев: Машините ще спрат манипулациите на изборите, Народното събрание нарушава закона


Тодор Байчев: Машините ще спрат манипулациите на изборите, Народното събрание нарушава закона
Има секции, в които след броенето на гласовете се добавя по една единици отпред и така се манипулират изборите, каза Тодор Байчев
16 Септември 2020, Сряда, 09:13 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Депутатите не подкрепили предложението за двудневни избори, за да не се налага ГЕРБ да охранява бюлетините, каза депутатът от Карнобат

Машините ще спрат манипулациите на изборите, но ГЕРБ са против въвеждането им. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия депутатът от БСП Тодор Байчев.

Законът гласи, че трябва да има машинно гласуване, но не се изпълнява от Народното събрание, коментира карнобатлията. 

Всички колеги се обединиха около идеята да не се гласува по два дни в епидемична обстановка, каза пък Александър Иванов от ГЕРБ. 

Иначе колегите от ГЕБР ще трябва да охраняват бюлетините, прекъсна го Байчев.

„Вчера от българският Институт по стандартизация казаха, че нямат капацитета да извършват одит и сартифициране. Машинното гласуване предотвратява човешката намеса в изборите“, подчерта той.

„Когато имаме възможност да гласуваме и машинно, и с хартия, ще дадем възможност на всички български граждани да упражнят своето право на глас. Все още има такива, които не могат да се справят с техниката. Предполагам, че след време машините ще са единственият начин на гласуване“, каза пък Александър Сиди от Обединени патриоти.

„Тези граждани, които не могат да се справят успешно, си теглят пенсиите от банкомата. Вие обаче не желаете да бъде въведено машинното гласуване“, заяви депутатът от БСП.

„Най-много „грешки“ са направени в големите секции. В малките няма как да се надписват гласовете“, добави той.

„Дава се възможност на българските граждани да свикнат с една нова технология. 25% от хората, които на предните избори са имали възможност да гласуват машинно, са се възползвали. Другите са пуснали хартиена бюлетина“, изтъкна Байчев. 

„От машините няма нито една сгрешена бюлетина. При пренасянето на данните от протокола на машината в този на хартиения носител. Умишлено се манипулират данните“, подчерта той.

„Преди две седмици сключихме споразумение за референдум преди изборите за Велико народно събрание, но вчера ГЕРБ отхвърли предложението за правенето на такова допитване. Много се надявам в оставащото време до гласуването, ГЕРБ да осмислят своята коалиционна култура, защото това, което направиха вчера, показва, че им е много ниска, а това за нас е изключително неприемливо и подкопава основите на коалицията“, каза пък Сиди.

„Вмъкването в закона, че само фирмата „Информационно обслужване“ ЕАД може да брои гласовете е парадокс. Ако тя фалира, какво ще правим? Няма да има повече избори ли?“, попита Байчев. 

„Има секции, в които след броенето на гласовете се добавя по една единици отпред и така се манипулират изборите“, добави той.

„Нямате доказателства. Това е чудовищна лъжа“, каза пък колегата му от ГЕРБ.
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
6
Коментара
Емел МАХМУД Пролетта се отлага Пролетта се отлага 16/03/2026, Понеделник 15:00 0
Светлозария КИДЕРОВА Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари 16/03/2026, Понеделник 14:20 4
Светлозария КИДЕРОВА КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове 16/03/2026, Понеделник 13:40 1
6
Коментара по темата
6.
След 5 години няма да има и помен от Герб
16.09.2020 12:54:43
0
2
Бойко до последно ще увърта и ще спести машинното гласуване за тези избори.
... и пак ще гризне дръвцето на изборите
А вече на следващите избори ще сме с машинно и те ще са края на Герб като партия

В момента в Герб има депутати, които са сменили по 3 партии преди това и след 4-5 години ще се натискат за някоя друга партия
5.
аз ПЪК НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН !!!!!!!!!!!!!
16.09.2020 10:10:32
22
3
РАЗНИ ХОРА ВОДЕНИ ПОД СТРОЙ И ПЛАТЕНИ ОЛИГОФРЕНИ//тези олигофрени изобщо няма да гласуват ако не са платени//ДА ОПРЕДЕЛЯТ ЖИВОТА МИ!!!!!!
4.
хаха В СЛУЧАЯ ЦЯЛАТА ДАНДЪНИЯ Е???????????????????
16.09.2020 10:04:45
22
3
ЗА КОЙ ЩЕ ПИШЕ РЪЧНО //много важно РЪЧНО!!!!!!!!! ///РАЗНИ ЦИФРИ В ПРОТОКОЛИТЕ !!!!!!!!!!!!!!СЪЩО И ЗА ГЛАСОВЕТЕ НА ОЛИГОФРЕНИТЕ /те имали право на глас !!!!!!///АЗ ПЪК НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН ХОРА КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЕ ОПРАВЯТ С """БАНКОМАТА""ДА РЕШАВАТ ЖИВОТА МИ!!!!!!
3.
21
16.09.2020 09:58:20
0
3
Тодор Байчев е правилно. Нелепи грешки.
https://www.parliament.bg/bg/MP/2749
2.
ПРОСТО Е БЕ ИДИОТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!
16.09.2020 09:56:09
22
2
ОГРАНИЧАВАНЕ ДО ВЪЗМОЖНИЯ МИНИМУМ НА ЧОВЕШКАТА НАМЕСА ПРИ ВОТА !!!!!!!!!ТОВА Е МАШИННО ЕЛЕКТРОННО И ПО ПОЩАТА !!!!!!!!!!!!!!!В СЛУЧАЯ ВСЕКИ ЗАИНТЕРЕСОВЪН ДА ИМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЛЕДИ ПРОЦЕСИТЕ ЧРЕЗ ""СОБСТВЕНИ""СПЕЦИАЛИСТИ!!!!!!!!!!!!!НЯМА КАК ДА СЕ ОПОРОЧИ КОГАТО СЕ СЛЕДЯТ ЕДНИ ДРУГИ В КОНКУРЕНЦИЯ
1.
След 4-5 години няма да има и помен от Герб
16.09.2020 09:29:13
0
2
Бойко до последно ще увърта и ще спести машинното гласуване за тези избори.
... и пак ще гризне дръвцето на изборите
А вече на следващите избори ще сме с машинно и те ще са края на Герб като партия

В момента в Герб има депутати, които са сменили по 3 партии преди това и след 4-5 години ще се натискат за някоя друга партия
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас В 16 часа „Прогресивна България“ ще регистрира кандидат-депутатите си Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари НСИ отчита 0,4 процента месечно поскъпване, а 89 процента от левовете вече са изтеглени от обращение Пазете се от този брокер - предлага наустоими оферти за апартаменти, иска предварително заплащане от 10 евро Пазете се от този брокер - предлага наустоими оферти за апартаменти, иска предварително заплащане от 10 евро Мами в София и Бургас, сигнализират пострадали  Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Полицията го засече два пъти за по-малко от час, книжката е отнета и колата е спряна от движение КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Антарес и Алдебаран активират кармични уроци и поставят на изпитание приятелствата и любовта Нов STEM център в ОУ „Пейо К. Яворов“ превръща ученето в изследване, експеримент и творчество /СНИМКИ/ Нов STEM център в ОУ „Пейо К. Яворов“ превръща ученето в изследване, експеримент и творчество /СНИМКИ/ В новото пространство „Изследователи и създатели“ учениците ще правят 3D модели, ще провеждат научни експерименти и ще изучават природните процеси чрез интерактивни решения
Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Интересът не е случаен. Централните бранители са сред най-постоянните играчи на тима и имат сериозен принос за стабилното представяне на отбора през сезона Смирена елегантност и класически силуети на Оскарите 2026 (ВИЖТЕ ЗВЕЗДНИТЕ ВИЗИИ) Смирена елегантност и класически силуети на Оскарите 2026 (ВИЖТЕ ЗВЕЗДНИТЕ ВИЗИИ) А Хавиер Бардем казва „Не на войната и свободна Палестина“, докато представя международната категория  Румънски градове забраняват казината, а в България хазартът върти 66 млрд. лв. Румънски градове забраняват казината, а в България хазартът върти 66 млрд. лв. Слатина затваря около 90 игрални обекта, докато у нас рекламите и залозите чупят рекорди Една година от трагедията в дискотека Пулс Една година от трагедията в дискотека Пулс Близки на жертвите и жители на града се събраха на нощно бдение в памет на 63 загинали при пожара Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания Организация раздава взетите продукти на бедни хора на фона на инфлация и растящи цени на храните Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Трусът е регистриран в източната част на Средиземно море на дълбочина 12 км
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори