Бил Гейтс: Няма да се върнем към нормален живот преди 2022 г.
Пандемията ще приключи след 2 години, ако се разработят няколко ваксини, отсече милиардерът
Милиардерът и съосновател на "Майкрософт" Бил Гейтс заяви, че светът няма да се върне към състоянието си от преди коронавирусната пандемия преди 2022 година.
"В най-добрият случай, след две години от този момент нататък, бихте се завърнали, в частност за някои неща от областта на здравеопазването, в идеалния случай там, където бяхте в началото на 2020 г.“, заяви Гейтс в интервю за нюйоркското списание Intelligencer, цитирано от Лупа.бг.
Гейтс подчерта, че за да се случи този сценарий, ще трябва да бъдат разработени няколко ефективни коронавирусни ваксини и да бъде активирано тяхното масово производство. "В този случай през 2021 г. пандемията ще започне да намалява, а през 2022 г. световната пандемия би трябвало да приключи", добави милиардерът.
По-рано днес американският президент Доналд Тръмп заяви, че САЩ ще разполагат с първата си ваксина срещу коронавирус след няколко седмици.
Говорейки по Fox News, той отрече да е притискал когото и да било да пусне коронавирусна ваксина по политически причини.
Тръмп добави, че веднага след като ваксината бъде налична, правителството ще бъде готово да я достави „незабавно“.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
