Бил Гейтс: Няма да се върнем към нормален живот преди 2022 г.
Пандемията ще приключи след 2 години, ако се разработят няколко ваксини, отсече милиардерът
Милиардерът и съосновател на "Майкрософт" Бил Гейтс заяви, че светът няма да се върне към състоянието си от преди коронавирусната пандемия преди 2022 година.
"В най-добрият случай, след две години от този момент нататък, бихте се завърнали, в частност за някои неща от областта на здравеопазването, в идеалния случай там, където бяхте в началото на 2020 г.“, заяви Гейтс в интервю за нюйоркското списание Intelligencer, цитирано от Лупа.бг.
Гейтс подчерта, че за да се случи този сценарий, ще трябва да бъдат разработени няколко ефективни коронавирусни ваксини и да бъде активирано тяхното масово производство. "В този случай през 2021 г. пандемията ще започне да намалява, а през 2022 г. световната пандемия би трябвало да приключи", добави милиардерът.
По-рано днес американският президент Доналд Тръмп заяви, че САЩ ще разполагат с първата си ваксина срещу коронавирус след няколко седмици.
Говорейки по Fox News, той отрече да е притискал когото и да било да пусне коронавирусна ваксина по политически причини.
Тръмп добави, че веднага след като ваксината бъде налична, правителството ще бъде готово да я достави „незабавно“.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
