Теодор Ушев: Бургас може да се превърне в киноцентър за всякакви продукции
Деян Донков пък иска да заживее в барака на бургаските солници и да стига с кану до морето
Снимките на пълнометражния филм на световноизвестния Теодор Ушев на бургаските солници се снимаха и днес.
Това ще е първият български фантастичен филм - антиутопия с работното заглавие “ф1.618“. Продукцията е Българско-Канадско-Френска. Кметът на Бургас Димитър Николов се срещна с екипа на филма на снимачната площадка.
Теодор Ушев избра Бургас за снимки на първия български фантастичен филм-антиутопия
"Екипът на филма сподели с мен, че Бургаските солници са уникално красиво място, което няма аналог в света. Тео Ушев вече е голям приятел и почитател на нашия град. А Деян Донков, на когото е повеена главната роля, е готов да заживее в барака на Солниците и да стига с кану до морето. Тепърва ще се снимат още филми и рекламни клипове в Бургас, както и че може да се превърне в киноцентър за всякакви продукции. ", написа кметът в профила си във Фейсбук.
Снимките продължават утре на Пантеона. Филмът е ново предизвикателство за Тео Ушев, познат в света на киното като един от най-добрите съвременни режисьори на анимация.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Скрий се, бре, момче!
Имай срама!
Нека те запомнят с добро хората, че много ти набрах в последно време!