Община Бургас се включва в кампанията „Нестле за Живей активно! 2020“
Десетки ентусиасти участваха в ежегодния фестивал Бургас рън и подкрепиха бургазлийката Христина Начева в борбата й за по-добър живот
Община Бургас ежегодно организира Седмица на мобилността, която има за цел да популяризира алтернативни начини на придвижване в градска среда. Тази година тя се провежда под надслов "Чиста мобилност за всички", с послание към всички граждани и гости на града да предпочетат велосипед, тротинетка, ролери или ходене пеша. Това ще допринесе както за намаляване замърсяването на въздуха чрез облекчаване на трафика, така и за воденето на здравословен начин на живот.
Програмата е наситена с интересни събития, които тази година са част от кампанията "Нестле за Живей активно! 2020", която става на 15 години. Тя е свързана с популяризиране на движението, спорта и балансираното хранене под мотото "Бъди добрият пример за теб и близките ти".
Събитието, което откри тазгодишното издание на Седмица на мобилността, беше ежегодният фестивал "Бургас рън". Повече от 200 привърженици на движението и активния начин на живот с ентусиазъм се включиха в 5- и 10-километрово бягане. Много майки с детски колички също се присъединиха към инициативата. Редица съпровождащи мероприятия демонстрираха ползата от здравословния начин на живот - съчетание между балансирано хранене и повече движение.
"Бургас Рън 2 ½" подкрепи и благотворителната кампания за подпомагане на лечението на Христина Начева Подай ръка - сбъдни мечта. Днес тя замина за Сърбия, където ще се извършват процедурите. Все още обаче не е събрана цялата сума за лечението. Ето как може да я подкрепите и вие:
IBAN: BG91RZBB91551000721729 – в лева
IBAN: BG53RZBB91551000721734 – в евро
BIC: RZBBGSF
Банка: Райфайнзен Банк
Титуляр: Христина Илиева Начева
Hristina Ilieva Nacheva
https://bg.helpkarma.com/help/581594021379
Paypal:[email protected]
Фицо носи на Путин послание от Зеленски
Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата
Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките
Невиждан екшън в България с колове, брадви и дори пистолет - мъж бере душа
Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи
Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев
В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център
Какво иска да каже Емил Дечев с тази черна овца
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може да се обажда на лекаря си по телефона
Премиера на моноспектакъла „BG МАРИУС“ в Бургас с Мариус Куркински
Кметът Николай Димитров даде начало на историческия старт Giro dItalia и на туристическия сезон в Несебър
Всички скочиха срещу шеф Ангелов: Голямо падение!
