Силният вятър възобнови пожара край село Граничар, гори боровата гора на границата
Над 80 души участват в гасенето на стихията
Силният вятър отново възобновил пожара край средецкото село Граничар, в момента горят 50 дка борова гора, която се намира на метри от българо-турската граница, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Бургас.
Пожарът е избухнал вчера около 13.24 ч., като с променлив успех е локализиран в отделни зони, но тъй като теренът е пресечен и поради силния вятър, отново се е разразил. В гасенето участват три противопожарни автомобила с деветима огнеборци, булдозер с двама служители за отцепване на просеки, въпреки труднодостъпния терен, 55 служители от държавни и общински горски стопанства, десет затворници и десет доброволци.
Огнена стихия бушува в средецкото село Граничар, изпепелени са 8 къщи
От огъня общо е обхваната 2000 дка площ, от които 470 дка широколистна гора и 80 дка борова. Пожарът предимно е бил низов в сухи треви и храсти, но в момента е преминал във върхов и е обхванал боровата гора до границата. Изгорели са шест необитаеми къщи и стопанските постройки край тях в с. Граничар, както и две обитаеми къщи. В архивите на кметството в момента издирват собствениците на изоставените постройки, но в голяма част от тях никой не живее от много дълго време. В селото има 4-5 постоянни жители, а лятото стават около 20 души заради хората, които се преместват във вилите си там.
Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати
2025: Рекордна година за златото - поскъпване, търсене и интерес от българските инвеститори
Мария Цънцарова не е освободена от работа
РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми
Тези шишарки са принцесите на Коледа! Впечатляват и с визия, и с вкус!
Явор Дачков: Мария Цънцарова е партиен журналист на ПП-ДБ
Дядо Коледа ще раздава подаръци на „Тройката“
Синът на Джон Траволта има неочаквана връзка с наследниците на Елвис Пресли
Разкрита е тайната съставка, която прави питката за Бъдни вечер пухкава и мека
Внимание шофьори! Блокират глоби и услуги на МВР заради еврото
По-малко фирми планират коледни бонуси
На директора на 138-о училище му прилоша в съдебната зала

След 45 години комунизъм и 30 години посткомунизъм това е резултатът - 4-5 човека, които всеки момент ще "гушнат букета".
И всичко това е следствие от българо-съветската (руската) дружба...
Който разбрал - разбрал!