Смешно, тъжно... Ще има ли глоби за родителите на болни деца?
Янка Такева призова учителите да не ходят болни на работа
Новата учебна година започва в извънредна ситуация. Рисковете около COVID-19 са много, а училищните директори призовават родителите да пазят учители и персонал.
Синдикати дори дадоха предложение за 1000 лева глоба за родители, които не приберат незабавно от училище болното си дете.
"Българските учители се подготвяме още от миналата учебна година за тази, защото толкова месеца ние бяхме в електронно обучение от разстояние. Това беше много сериозна подготовка, за да имаме възможност в началото на учебната година да започнем в реална училищна среда, а ако се случи нещо - веднага да имаме възможност да преминем към друга форма на обучение", обясни председателят на синдиката на българските учители Янка Такева пред Bulgaria ON AIR.
Тя обясни, че непрекъснато е във връзка с учители и директори от цялата страна.
"Българските училища и градини са готови за всякакъв вид предизвикателство. Училищата имат необходимите финансови средства. Имаме и информационни ресурси и в момента очакваме още 7000 лаптопа и айпад-а, които ще бъдат раздадени на ученици и учители където няма достатъчно", допълни Такева.
Тя коментира и предложението на синдикат "Образование" за глоба от 1000 за родителите, които не вземат веднага болното си дете, предава днес.бг.
"Предложението на колегите от синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" е смешно и тъжно. Не могат да бъдат санкционирани родителите, те не могат да пристигнат за 5 минути от "Люлин" до "Младост" и от "Надежда" до район "Витоша". В малките населени места са по друг начин разстоянията. В една такава ситуация никой не е виновен - нито училището, нито родители, защото ние знаем какви са симптомите на COVID-19", категорична е Янка Такева.
Тя успокои, че всички медицински лица в училищата и детските градини правят разлика между коронавируса и респираторните заболявания. Такева призова учителите да не ходят болни на работа.
Това ли е най-голямата шега на Рачков с Веско Маринов
Легендарният Франко Неро специален гост на "Златната липа"
Бургазлия изхвърли дрогата си в контейнер за боклук
Сърдито време на 19 май
Властите със спешни мерки след шока с 35-годишния мъж на Витоша
Дневен хороскоп за 19 май 2026: Рибите да пазят репутацията си
Сензация: НАСА попадна на задръстване в Космоса заради извънземни?
Риск от змии: Какво да направим при ухапване
Спагети с доматен сос и босилек: Класическа паста
Дара е футболен фен, ето за кой гранд вика
Властта реже заплати, а синдикатите готвят протести заради свиването на държавната хранилка
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
18/05/2026, Понеделник 21:20
0
