Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!