Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!