Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!