Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!