Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
Тежък удар за Тодор Неделев: скъса връзка на вече оперираното коляно
Ботев поиска аудиото от VAR и отстраняване на Станимир Тренчев
Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте
НАТО влезе в спор със сценаристи заради срещи с филмовата индустрия
Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба
Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция
18-годишен от Перник стреля с пистолет от кола в движение
ЕП разследва потенциални опити за външна намеса в последните избори у нас
Закопчаха дрогирана 19-годишна шофьорка без книжка
Важно! Маршрутът на старта Giro dItalia в Несебър и временната организация на паркирането и движението в града
Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!