Министър Красимир Вълчев: Ако се откажем от маските, ще затваряме училища
Целта ни е децата да прекарат максимално време в училище, уверява той
Всички държави имат задължения за носене, а ние сме избрали възможно най-либералния режим. Ако се откажем изцяло от маските, ще минем на варианта да затваряме цели училища. Това каза пред Нова телевизия образователният министър Красимир Вълчев.
Той припомни, че препоръката е децата да прекарват колкото се може повече време навън.
„Говорим за няколко минути носене на маска, под 10% от цялото време в училище, и не е толкова утежняващо. Важното е, че в стаята няма да се изисква носене на маска”, заяви министърът.
По думите му всички училища са се подготвили с маски. Ако някое дете отиде без маска, ще получи такава на място. На детето пък ще му бъде обяснено, че трябва да я носи.
„Целта ни е децата да прекарат максимално в училище. В предходни години сме имали по 1-2 седмици грипни ваканции, сега ще се превключва на дистанционно обучение. Няма планирано затваряне на училищата от октомври, категорично”, уверява Вълчев.
Той увери, че има достатъчно учители, които могат да заместват колегите си при необходимост.
САЩ изпращат спасители в Каракас
Дневен хороскоп за 25 юни 2026: Любовни обрати за Телеца и Рибите, Козирогът защитава принципите си
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток

Цялото Правителство е некомпетентно, а не само едно Министерство.
Дебил съм защото се уповавам на науката, а не на политиката? Коя по-точно политика оборва науката? Би ли бил така добър да споделиш!
Взимай си Бойкото и
ОСТАВКА!
Всяко училище ще решава какви мерки да предприеме срещу Корона вируса, но ти а сега,
Ще затваряне училища...
Дебили герберски!