×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов при българите в Украйна - откриха паметник на Хаджи Димитър в Запорожието


Валери Симеонов при българите в Украйна - откриха паметник на Хаджи Димитър в Запорожието
Паметникът на българския национален герой бе издигнат в парк „Сливенски площад” в запорожкия град.
12 Септември 2020, Събота, 16:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Парламентарната ни делегация, водена от Валери Симеонов е в Запорожието по покана на българската общност там за IX-я Събор на българите в Украйна

Бюст-паметник на Хаджи Димитър бе открит в украинския град Мелитопол, в областта, в която живее най-голямата българска общност.  На тържествената церемония присъстваха зам.-председателят на Народното събрание и лидер на НФСБ Валери Симеонов, депутатът от Украинската Рада и председател на Асоциацията на българите в Украйна Антон Киссе, народният представител от НФСБ Йордан Апостолов, представители на местната и държавна власт в Мелитопол, наши сънародници, живеещи в Украйна.

Паметникът на българския национален герой бе издигнат в парк „Сливенски площад” в запорожкия град.

Парламентарната ни делегация, водена от Валери Симеонов е в Запорожието по покана на българската общност там за IX-я Събор на българите в Украйна. Най-мащабното българско събитие за повече от 300 хиляди наши сънародници там се провежда от 1998 г. под патронажа на Асоциацията на българите в Украйна, пази и съхранява родните традиции.

Нашите сънародници посрещнаха по стар български обичай – с хляб и сол, в народни носии лидера на НФСБ пред сградата на Дружеството за българска култура „Балкани”.

„За мен е чест да засвидетелствам признанието на цяла България към вас като общност, която отстоява и пази българския дух, традиции и култура”, приветства българите в Украйна Валери Симеонов. Той и колегата му Йордан Апостолов се включиха в тържествената сесия и международната конференция „Българите в Северното Причерноморие”, организирани в рамките на IX-я Събор.

Симеонов бе категоричен, че българската държава е обърната с лице към нашите сънародници зад граница. Народните представители от НФСБ ще продължат активно да работят по решаването на проблемите и важните за живота на общността ни в Украйна въпроси.

Веднага след това Валери Симеонов се срещна и разговаря и с кмета на Мелитопол Сергей Минко.

 




В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 7-звезден спектакъл на "Лазур" 7-звезден спектакъл на "Лазур" 06/06/2026, Събота 20:29 0
Георги РУСЧЕВ Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран 06/06/2026, Събота 20:00 2
Флагман.БГ Асиметричните рокли превземат сезона Асиметричните рокли превземат сезона 06/06/2026, Събота 18:00 0
Тервел ИЛИЕВ Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона? 06/06/2026, Събота 17:30 0
Тервел ИЛИЕВ Украйна се извини на Гърция Украйна се извини на Гърция 06/06/2026, Събота 15:40 1
4
Коментара по темата
4.
Роузи
12.09.2020 19:02:47
0
8
Боже, Боже къде си? Още свещи палим и паметници правим и чакаме добър живот. Най ниско развитите човеци във вселената заслужават съдбата си. Много години ще минат за да разберем смисъла на живота.
3.
дежавю
12.09.2020 18:13:11
2
9
Досущ като в "Господин за един ден" големците ходят сред простолюдието да откриват паметници и после всичко си продължава по старому.
2.
Джок Полфрийман
12.09.2020 18:01:27
1
8
Истината е че рекламираната от патрЕотите теза, относно т.нар. "македонски" българи и тия българи, които преди около 200 години са се преселили в Русия - тази теза приключи с пълно фиаско.
Нека да си припомним, че представителят на МвРО бе арестуван и разследван за търговия с българско гражданство.
Ситуацията с т.нар. "българи" в бившите съветски републики е същата. Тия хорица са били прилъгани да се заселят в проклета (според Г. Раковски) Русия, който още тогава (преди около 200 години) ги предупреждава да не ходят там, защото "ЩЕ ПОПАДНАТ В НЕЙНИТЕ ЖЕЛЕЗНИ НОКТИ" и "ЩЕ БЪДАТ ПРОДАВАНИ ОТ СВОИТЕ ГОСПОДАРИ КАТО ОВЦИ И ГОВЕДА".
Казано накратко - тия хора са претърпели всички мъки и страдания, както всички други националности в ПРОКЛЕТА РУСИЯ - и в резултат са ПОРУСНАЧЕНИ!!! Във всички сепаратистки конфликти те са заемали страната на ПРОКЛЕТА РУСИЯ!!!
И сега усилено ги заселват в България, макар че провеждат проруска и прокомунистическа пропаганда.
Бог да пази България от патрЕоти и проруски идиоти...
1.
Сарая
12.09.2020 16:47:13
4
8
На снимката хора уж мислещи се за патреоти
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран Според американски анализ провалени стратегически сметки и неясни военни цели тласкат САЩ към нов конфликт без ясен изход Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Екшън в Бургас! Психар нападна кондукторка и рани шофьор в опит да отвлече автобус №12 (ОБНОВЕНА) Спецполицаи неутрализираха 44-годишният нападател, родом от Несебър след истински трилър в градския транспорт, извършителят сам се обадил на тел. 112, за да обяви похищението Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Първа кадрова рокада: Николай Тишев вече не е регионален директор на социалното подпомагане в Бургас Очакват се и други промени в държавните структури в Бургаско, но те ще бъдат извършвани постепенно в следващите месеци  План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. План от Бургас: Академичната общност настоява за 10% по-високи заплати до края на 2026 г. Спасителният вариант изисква 24,73 млн. евро от държавата Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Легендата за „бъгването“ се срина: Родители проплакаха пред Флагман.бг след солени наказания при приема за първи клас Как тарикатите, въвеждали по един символ, сами изхвърлиха децата си от най-желаните училища в центъра на Бургас Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Само в България сагата „Звездни войни“ се нарича „Междузвездни войни“ Една от основните причини е тоталитарния режим, който не е искал филмът у нас да носи името на военна програма, изпълняваща се в САЩ по онова време Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Николай Попов изригна срещу джигита, убил трима в автобус при катастрофа Ние сме си виновни, защото допуснахме да ни превземат такива, коментира бащата на Сияна Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Ето го "рейсъра", който уби трима и остави други да берат душа след зверската катастрофа в София (СНИМКИ) Бил почитател на високите скорости Трета жертва при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София Трета жертва при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София Причината за инцидента е гонка, виновните са арестувани Поздравителни адреси до Флагман.бг по повод 15-ия рожден ден Поздравителни адреси до Флагман.бг по повод 15-ия рожден ден Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори