Авиокомпания пуска полет до... никъде
Самолетите ще излитат и ще се връщат на летище „Чанги“ в опит да се преодолеят икономическите затруднения пред авиокомпаниите, възникнали вследствие пандемията от коронавирус
Сингапурската авиокомпания „Singapore Airlines“ (SIA) планира в края на октомври да пусне „полети до никъде“, пише местното издание „Стрейтс Таймс“, предава БГНЕС.
Самолетите ще излитат и ще се връщат на летище „Чанги“ в опит да се преодолеят икономическите затруднения пред авиокомпаниите, възникнали вследствие пандемията от коронавирус.
От националния авиопревозвач съобщават, че планират да проучат възможностите за партньорство със съвета по туризъм на Сингапур, за да се изработи схема, при която заинтересованите пътници ще могат да плащат за такива полети частично с туристически кредити, които ще бъдат предоставени от правителството на страната.
Уточнява се, че времетраенето на „полетите до никъде“ ще бъде около три часа.
Няколко авиокомпании, включително EVA Air в Тайван, организираха подобни „полети до никъде“ в опит да се справят с драстичния спад във въздушните превози, предизвикан от пандемията от коронавирус.
Авиокомпанията по-рано оповести намеренията си да съкрати около 2 400 служители заради пандемията.
Според икономисти, подобно начинание би било полезно, защото при такива полети ще се използват самолети и екипажи, които иначе биха стояли на земята. Освен това „полетите до никъде“ ще се сторят интересни на много хора, които ще бъдат готови да участват само заради тръпката.
Според направено проучване, 75% от запитаните са изразили готовност да платят за такова пътуване, като най-популярната цена, която пътниците биха платили за място в икономична класа, е 288 долара. 40% от анкетираните са заявили, че са готови да платят 588 долара за място в бизнес класа.
От 20 лева на 20 евро: Магическото превалутиране, което прати плаж „Кабакум“ в историята
Всички нащрек! Бургаска област е най-проблемната зона на огнения фронт у нас
Истинско футболно чудо: Как Малага възкръсна от пепелта и се завърна в Ла Лига
Случаите на ебола в Конго вече са 956, загинали са 247 души
Дете загина при тежка катастрофа край Разград
Картина на Пикасо изплува при наркоакция край Париж
Сменят ръководството на Информационно обслужване
Издигат паметник на култовия вратар на Кюрасао
Страхотно! Втори българин ще заиграе в академията на Милан
Значителен спад на цените при повечето зеленчуци тази седмица
Цените на горивата тръгват надолу
